Trwa ładowanie...
d6udhb2

Allegro pod lupą UOKiK. Urząd wszczął postępowanie

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro. - Podejrzewamy, że potentat w handlu elektronicznym wykorzystuje swoją pozycję kosztem sklepów internetowych - czytamy na stronie internetowej urzędu.
Share
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko AllegroŹródło: Youtube.com
d6udhb2

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił wszcząć postępowanie przeciwko Allegro. Urząd podejrzewa, że potentat branży e-commerce w Polsce wykorzystuje swoją siłę wobec przedsiębiorców i konsumentów. O swojej decyzji UOKiK poinformował za pośrednictwem strony internetowej.

- Wszczęliśmy postępowanie przeciwko Allegro. Podejrzewamy, że potentat w handlu elektronicznym wykorzystuje swoją pozycję kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów - czytamy na stronie.

We wtorek 10 grudnia, w trakcie konferencji "Skuteczne zwalczanie zmów rynkowych - praktyka i wyzwania” odbędzie się śniadanie prasowe, na którym UOKiK przedstawi szczegóły dotyczące sprawy. Urząd opowie również o starcie specjalnej platformy, której celem jest pozyskiwanie informacji o zmowach od anonimowych sygnalistów.

d6udhb2

Zobacz także: UOKiK sprawdzi, czy doszło do zmowy cenowej w Tychach

Początek śniadania prasowego przewidziany jest na godzinę 12:00.

Czytaj także: UOKiK: reklamy firm telekomunikacyjnych wprowadzają w błąd

d6udhb2

Podziel się opinią

Share
d6udhb2
d6udhb2
Więcej tematów