Trwa ładowanie...
d1ghx0v

UOKiK sprawdzi, czy doszło do zmowy cenowej w Tychach

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) podejrzewa zmowę przetargową w Tychach. Instytucja zbada, czy kilka firm nie dogadało się i wspólnie nie ustaliło cen, z którymi wystartowały do przetargu na oczyszczanie miastowych dróg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes UOKiK Marek Niechciał
Prezes UOKiK Marek Niechciał (WP.PL)
d1ghx0v

UOKiK podejrzewa zmowę cenową dotyczącą przetargu na „zimowe utrzymanie i pozimowe oczyszczanie dróg oraz letnie utrzymanie czystości” w Tychach w latach 2015-2018. Instytucja po przeprowadzeniu kontroli w kilku firmach potwierdziła, że jej przypuszczenia nie są bezpodstawne i musi się uważnie przyjrzeć całej sprawie.

We wspomnianych latach najkorzystniejsze i najtańsze oferty przedstawiły spółki Bio-Ekos z Nowego Chechła oraz Eko Ogród z Tychów. Do podpisania umowy jednak nie doszło, ponieważ firmy nie uzupełniły niezbędnych dokumentów. Według UOKiK mogło być to celowe działanie, którego efektem był wybór przez zamawiającego droższej oferty firm: V&T z Tarnowskich Gór, Master Odpady i Energia z Tychów oraz An-Eko z Tychów.

d1ghx0v

- Przeprowadziliśmy przeszukania w siedzibach spółek i znaleźliśmy dowody, które mogą wskazywać na zawarcie zmowy przez konsorcja. Miasto mogło stracić na takim działaniu nawet kilka milionów złotych" - poinformował prezes UOKiK Marek Niechciał.

Czytaj także: PGNiG: Gazprom długoterminowo tylko do końca 2022 roku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił zarzuty pięciu firmom, w tym spółce Master, należącej do miasta Tychy. Za stosowanie praktyk ograniczających konkurencję grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu. UOKiK wyda swoją decyzję w sprawie w przeciągu kilku miesięcy.

Zobacz także: UOKiK: reklamy firm telekomunikacyjnych wprowadzają w błąd

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów