Allegro Lokalnie zmienia zasady. Tańsze wyróżnienia i mniejsza prowizja. Sprzedawaj z większym zyskiem

Allegro Lokalnie zmienia zasady. Tańsze wyróżnienia i mniejsza prowizja. Sprzedawaj z większym zyskiem

Allegro Lokalnie zmienia zasady. Tańsze wyróżnienia i mniejsza prowizja. Sprzedawaj z większym zyskiem
Źródło zdjęć: © WP.PL
25.03.2020 17:08, aktualizacja: 25.03.2020 17:39

Obok Allegro działa też od ubiegłego roku platforma Allegro Lokalnie. Serwis dla indywidualnych użytkowników nieco podobny do OLX, ale mający pewne zabezpieczenia i ułatwienia Allegro. Właśnie obniżył koszty dla sprzedawców.

Oczywiście dalej można wystawiać swoje propozycje w tradycyjnym Allegro, ale firma widać chce mocniej wypromować wariant Allegro Lokalnie. Przede wszystkim wiąże się to z obniżeniem opłaty za sprzedaż, która naliczana jest od wartości transakcji.

To tej pory prowizja wynosiła 10 proc., ale zmieniła się na 4,9 proc. dla kategorii elektronika i na 7,9 proc. w pozostałych przypadkach. Maksymalna opłata nie wynosi już 50 złotych. Firma zniosła tę kwotę pisząc, że "usunęliśmy maksymalną wysokość opłaty za sprzedaż, która wynosiła 50 zł. Teraz - w większości przypadków - za sprzedaż zapłacisz mniej." Sugeruje to brak jakiegokolwiek limitu.

Nowe funkcje na Allegro Lokalnie

Nowy mechanizm wyróżniania ogłoszeń działa podobnie jak na głównym serwisie Allegro. Wyświetla się na Allegro Lokalnie lub także na samym Allegro - w zależności od wykupionej opcji. Ceny wahają się od 3,49 złotych do 19,00 złotych, a okres promowania wynosi 7 lub 10 dni.

Inną nową funkcją jest dobrze znane obserwowanie ogłoszeń, które działa zarówno na Allegro jak i Allegro Lokalnie. Ekipa Allegro pracuje także nad kolejnymi ulepszeniami w funkcjonowaniu serwisu Allegro Lokalnie. Obecnie opisywane zmiany weszły w życie mniej więcej 2 tygodnie temu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)