Alcatel-Lucent: lightRadio Wi‑Fi płynnie przełączy między sieciami

Alcatel-Lucent: lightRadio Wi-Fi płynnie przełączy między sieciami
Źródło zdjęć: © Alcatel-Lucent

16.02.2012 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozwiązanie lightRadio Wi-Fi potrafi w natłoku punktów dostępowych i sieci komórkowych wyszukać i ustanowić połączenie z najlepszą dostępną szerokopasmową siecią bezprzewodową, a ponadto pozwala operatorom telekomunikacyjnym zwiększyć zasięg przez bezpośrednie włączenie Wi-Fi do swojej oferty usług.

Użytkownicy chcą mieć możliwość przełączania się z sieci 3G lub 4G na Wi-Fi, aby mieć dostęp do Internetu, zwłaszcza, że rośnie zainteresowanie aplikacjami działającymi w chmurze, które umożliwiają przechowywanie muzyki, filmów, zdjęć i treści multimedialnych. Jednakże przełączenie się z sieci komórkowej do Wi-Fi nie zawsze jest proste, szczególnie, jeśli wymaga wyszukania sieci, a następnie przejścia przez złożone procedury logowania i uwierzytelniania hasłem.

lightRadio Wi-Fi upraszcza ten proces umożliwiając automatyczne przełączanie się z usług komórkowych do prywatnych i publicznych sieci Wi-Fi bez potrzeby logowania się, zaprzątania sobie głowy schematami płatności, a nawet bez świadomości takiego przejścia.

Jest to realizowane trzema sposobami:
• za pomocą oprogramowania, które automatycznie znajduje "zaufaną" sieć i łączy z nią użytkownika,
• przez wprowadzenie w sieci operatora nowych funkcji, które zarządzają przechodzeniem między Wi-Fi i sieciami komórkowymi,
• przez bezpośrednią integrację Wi-Fi w małych stacjach bazowych sieci komórkowych.

lightRadio Wi-Fi to radykalne odejście od tradycyjnych metod wykorzystywania techniki Wi-Fi przez operatorów telefonii mobilnej: dzisiaj jest ona często używana do zmniejszenia ruchu w przeciążonych sieciach komórkowych. lightRadio Wi-Fi umożliwia abonentom pozostawanie w obrębie swojej sieci i planu usług, dzięki czemu operatorzy mogą w dalszym ciągu świadczyć swoje usługi i tworzyć przychody bez względu na to, jak klient jest połączony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)