Akcje Apple'a w dół!

Akcje Apple'a w dół!

Akcje Apple'a w dół!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.09.2013 16:15

Może się to wydawać dziwne, ale inwestorzy Apple'a spodziewali się NIŻSZEJ ceny iPhone'a 5C, dlatego po jego premierze nie było entuzjazmu.

Pogłoski o tanim, poliwęglanowym iPhone'ie 5. zalewały internet od dość dawna, pompując atmosferę przed jego premierą. Słowo "tanim" jest tutaj kluczowe, bowiem wszyscy spodziewali się naprawdę niskiej ceny ze względu na użycie gorszych jakościowo materiałów, niż w iPhone'ie 5, który zbudowany był ze szkła i aluminium. Okazuje się jednak, że pomimo niewątpliwie niższych kosztów produkcji poliwęglanowych obudów, Apple ustaliło dość wysoką cenę za swój nowy produkt.
Ceny iPhone'a 5C kształtują się następująco:
- 99 dolarów za model 16 GB przy podpisaniu 2-letniej umowy
- 549 dolarów za model 16 GB bez umowy
- 199 dolarów za model 32 GB przy podpisaniu 2-letniej umowy
- 649 dolarów za model 3. GB bez umowy

To oznacza, że cena poliwęglanowego iPhone'a 5. wynosi tyle samo, ile powinna wynosić cena iPhone'a 5, zbudowanego z droższego szkła i aluminium, po premierze nowego, flagowego smartfona Apple - iPhone'a 5S.

Dla konsumentów w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Europy cena wydaje się i tak dość atrakcyjna, ale z pewnością dla rynków rozwijających się, jak Chiny czy Indie, dla których przecież nowy iPhone miał być przeznaczony, może okazać się zaporowa.

Dlatego notowania Apple'a na giełdzie lecą w dół. Od wczorajszej premiery nowych iPhone'ów firma z Cupertino straciła dotychczas 2,2. proc. lub po 11,53 dolara na każdej akcji, a to chyba nie koniec, bo przewidywania giełdowe nie są optymistyczne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Oto nowy Apple iPhone 5S"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)