Air Show 2018 w Radomiu. Wszystko, co musisz wiedzieć

Air Show 2018 w Radomiu. Wszystko, co musisz wiedzieć

Air Show 2018 w Radomiu. Wszystko, co musisz wiedzieć
Źródło zdjęć: © PAP | Piotr Polak
Arkadiusz Stando
24.08.2018 12:32, aktualizacja: 26.02.2019 12:04

Radom Air Show 2018 zbliża się wielkimi krokami. Zebraliśmy najważniejsze informacje, które powinieneś znać, jeśli planujesz wybrać się na imprezę. Warto wziąć je pod uwagę.

Gdzie i kiedy odbywa się Air Show 2018 w Radomiu?

Już 25 i 26 sierpnia 2018 roku największa impreza lotnicza w Polsce odbędzie się na lotnisku 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, ul. Sadków 1. Pamiętajcie także, aby wyjechać odpowiednio wcześnie, Air Show zawsze powoduje ogromne korki.

Parking - gdzie zaparkować na Radom Air Show?

Warto wstać wcześniej, bo ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. W całym Radomiu, w pobliżu tras specjalnie wyznaczonych na dojazd do Air Show zostaną umieszczone parkingi, na których trzeba zostawić pojazd. Z tych miejsc dojedziemy spokojnie autobusem na tereny lotniska.

Co można wnieść na teren Air Show w Radomiu?

  • Na teren lotniska można wnieść napoje wyłącznie w butelkach plastikowych o pojemności do 0,5 L. Z jedną uwagą, bo butelki muszą być fabrycznie zamknięte. Warto zabrać również drobne przekąski.
  • Nie zapomnijcie o solidnych okularach przeciwsłonecznych, kremie z filtrem oraz nakryciu głowy. Bardzo przydatny może okazać się kocyk lub małe krzesełka turystyczne czy wędkarskie.
  • Tego nie można wnieść na Air Show 2018 w Radomiu:
  • alkoholu i środków odurzających
  • broń, amunicja, materiały wybuchowe, wszystkie przedmioty, które mogą zostać uznane za niebezpieczne, w tym kaski czy parasole z ostrym zakończeniem
  • Zabawki, balony, które mogą być sprzedawane przed terenem Air Show. Chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej. To samo tyczy się "światełek laserowych".
  • Drony, pojazdy, zwierzęta
  • Pojemników służących do rozpylania gazu, substancji żrących czy farbujących
  • Materiały reklamowe, które nie zostały uzgodnione wcześniej z organizatorem imprezy. Podobnie z materiałami wyrażającymi rasistowskie, ksenofobiczne, polityczne czy wulgarne treści.
  • Jedzenie oraz napoje będzie można zakupić na terenie Air Show, w specjalnie wyznaczonych strefach gastronomicznych.

Niepełnosprawni na Air Show

Niepełnosprawni oraz ich opiekunowie mają całkowicie darmowy wstęp na imprezę.

Obraz
© Radom Air Show

Gdzie kupić bilety na Air Show w Radomiu?

W Radomiu bilety można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Traugutta 3. Czynny w godzinach 9:00 - 17:00. Dostępne są również w serwisie eBilet.pl. Jednak ilość biletów jest ograniczona, a większość z nich zostały wyprzedane.

Można dokonać zakupu także na miejscu przy samym lotnisku, w specjalnych kasach otwartych od godziny 8:30. Trzeba jednak pamiętać, że będą droższe. Cena biletu na Radom Air Show zakupionego na lotnisku wyniesie 45 zł za normalny oraz 30 zł za ulgowy.

Obraz
© Radom Air Show

Ulgi przysługują uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, studentom do 26 roku życia a także emerytom i rencistom. W każdym z przypadków należy okazać ważną legitymację. Dzieci do 6 roku życia mogą wejść na teren lotniska za darmo.

UWAGA! W ciągu jednego dnia posiadając bilet możecie wejść na teren imprezy tylko jeden raz. Jeśli wyjdziecie, to nie wrócicie bez nowego biletu.
Szczegółowy program na Air Show 2018 Radom

Sobota:

Obraz
© Radom Air Show

Niedziela:

Obraz
© Radom Air Show

Jeśli potrzebujecie przechować bagaż, depozyty znajdują się przy każdej z bram wejściowych na lotnisko.

Chcesz zrobić niedrogie zakupy w internecie? Wystarczy, że wejdziesz na stronę Groupon kody promocyjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)