Adobe Creative Suite 3 kompletne

Adobe Creative Suite 3 kompletne

03.07.2007 08:30, aktual.: 03.07.2007 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe udostępniła dwa ostatnie, brakujące pakiety Creative Suite 3. Od wczoraj dostępne są już w sprzedaży Adobe CS3 Production Premium oraz Master Collection. Użytkownicy zajmujący się profesjonalnie produkcją wideo doczekali się wreszcie najnowszych narzędzi dla siebie wchodzących w skład CS3.

Oficjalna premiera Creative Suite 3 miała miejsce ponad trzy miesiące temu, o czym pisaliśmy w artykule "Creative Suite 3 - garnitur szyty na miarę - http://www.idg.pl/news/108345.html". Stamtąd można się także dowiedzieć o zawartości dostępnych zestawów wchodzących w skład CS3. Podczas premiery zapowiedziano, że będzie ich dostępnych aż sześć: Design Standard, Design Premium, Web Standard, Web Premium, Production Premium oraz Master Collection. Pierwszy z nowo udostępnionych pakietów - Production Premium - to odmiana przeznaczona dla użytkowników związanych z profesjonalną produkcją wideo, natomiast Master Collection to kompletne rozwiązanie, oferujące zestaw wszystkich aplikacji, a także dodatkowych programów i usług dostępnych w innych pakietach CS3.

Pakiet CS3 Production Premium zawiera najnowszą wersję programu do obróbki i montażu wideo Premiere Pro oraz używany w post-produkcji program AfterEffects. Natomiast Adobe Master Collection zawiera pełny komplet siedemnastu programów, wspierających nie tylko produkcję wideo, ale także audio, grafikę, WWW i treści dla urządzeń mobilnych. Za pierwszy zestaw użytkownik musi wydać 1699 dolarów, natomiast kompletny zestaw kosztuje, bagatela 2499 dolarów.

Aplikacje CS3 działają zarówno pod kontrolą systemów z rodziny Windows ( uwaga, Adobe oficjalnie nie oferuje wsparcia dla Visty ), jak i Mac OS X - zarówno dla nowych komputerów Apple wyposażonych w procesory Intel, jak i starszych, opartych na architekturze PowerPC. Ciekawostką jest obecność Premiere Pro dla komputerów z jabłuszkiem. Firma Adobe nie rozwijała tego programu od kilku lat, z powodu rosnącej konkurencji ze strony Apple, w postaci programu Final Cut Pro.

Więcej informacji w serwisie firmy Adobe - http://www.adobe.com/products/creativesuite/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także