800 aplikacji w Marketplace

800 aplikacji w Marketplace

800 aplikacji w Marketplace
18.12.2009 19:29, aktualizacja: 21.12.2009 09:32

Marketplace - naśladowca App Store, Android Market czy nokiowskiego Ovi Store, zgromadził już w swoich zasobach 800 aplikacji dostępnych dla urządzeń z Windows Mobile 6.5, 6.0 i 6.1 w wersji Standard i Professional.

Wchodząc do sklepu zobaczymy nieco mniejszą listę niż wspomniane w tytule 800 pozycji. Związane to jest z automatycznym filtrowaniem w zależności od używanego przez nas telefonu. 800 sztuk... to tyle samo co Palm App Catalog i znacznie mniej niż wyrośnięte sklepy Apple'a i Google'a.

Apple jesienią przeskoczył barierę 100 tys. aplikacji (choć tu uwaga, cześć z nich to okrojone, darmowe lub mniej płatne wersje Lite, mające wiele wspólnego z wersjami Demo), z kolei w zasobach Android Market znajduje się obecnie około 16 tys. aplikacji.

Wyścig trwa. Apple jest póki co na wygranej pozycji. Choć sklep Google'a szybko zwiększa swoje rozmiary, to jednak oferując głównie niekomercyjne produkty odstrasza osoby szukające rozbudowanego, sprawdzonego oprogramowania i niemające czasu na eksperymenty.

Patrząc na same tylko liczby, sklepy Microsoftu, Nokii, Palma, RIM czy Samsunga mają obecnie marginalne znaczenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)