5 funkcji, które Internet Explorer 8 przejmie od Firefoksa 3.5

5 funkcji, które Internet Explorer 8 przejmie od Firefoksa 3.5
Źródło zdjęć: © Mozilla

01.07.2009 15:30, aktual.: 01.07.2009 19:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premierę Mozilla Firefox 3.5 mamy już za sobą. Okazuje się, że przeglądarka pokonuje Microsoft Internet Explorera 8 nie tylko jeśli chodzi o szybkość, ale również bogactwo funkcji, które oferuje. Jakie opcje przejmie w najbliższym czasie Internet Explorer od Firefoksa? Oto nasze pięć typów.

Wojna wśród przeglądarek, jak określają ją użytkownicy, to klasyczny przykład zaciętej konkurencji, w której liczy się tylko wygrana. Nie jest tajemnicą, że wszystkie firmy biorące w niej udział posługują się chwytami, które w normalnym biznesie mogłyby zostać uznane za nieetyczne. Każdy jest winny i nic dziwnego, że użytkownicy znajdują te same, sprawdzone przez jedną firmę funkcje, w różnych wersjach przeglądarek.

Poniżej przedstawiamy zestaw pięciu funkcji, które naszym zdaniem znajdą się w najbliższych wersjach Internet Explorera 8:

Zapomnij o tej stronie

W ostatniej kampanii marketingowej Microsoft podkreśla, że IE8 zapewnia użytkownikowi szereg możliwości, które chronią jego prywatność. W niesmacznej reklamie "O.M.G.I.G.P." -

Zintegrowanie z audio i wideo

Karty otwierane do nowych okien

Szybsza obsługa JavaScript

Prędkość to najważniejsza płaszczyzna walki dla twórców przeglądarek internetowych. Mozilla twierdzi, że jej nowy silnik TraceMonkey przyspiesza obsługę JavaScript aż dwukrotnie. Nasz test prędkości w programie SunSpider potwierdził, że Firefox 3.5 zbliża się wydajnością do Safari i Chrome jednocześnie pozostawiając IE8 daleko w tyle. Nasi czytelnicy zauważają, że również Opera 1. notuje w tej kategorii zadziwiająco dobre wyniki. Microsoft może co prawda odpowiedzieć, że różnica w obsłudze JavaScript nie jest dobrą płaszczyzną porównawczą dla przeglądarek, ale jednocześnie na pewno nie będzie chciał pozostać w tyle na tym polu.

Odzyskiwanie tekstu

Jeśli jesteś fanem Internet Explorera i uważasz, że ten artykuł jest tendencyjny, to radzimy Ci napisać krytyczne wypracowanie na jego temat w Wordzie. Szkoda byłoby zmarnować rozbudowany komentarz gdybyś przypadkiem zamknął okno IE8 podczas pisania. Swoją drogą, w Firefoksie nie ma tego problemu - aplikacja zapamiętuje wpisywany tekst w razie potrzeby odtwarza go po restarcie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)