44% Polaków z dostępem do internetu stworzyło domową sieć komputerową

13.07.2007 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według wyników pierwszej edycji badania D-Link Technology Trend w temacie Polacy a nowe technologie, wynika że 44% Polaków posiadających dostęp do internetu tworzy domowe sieci komputerowe.

35% ankietowanych odpowiedziało, że posiada przewodowe sieci, 8% że bezprzewodowe, a 1% przyznaje, że w ich gospodarstwach domowych są oba typy sieci.

Z nowoczesnych urządzeń technologicznych jakie znajdują się w polskich domach dominuje komputer ( w 51% gospodarstw ), jest to przede wszystkim stacjonarny desktop ( 45% ) oraz laptop ( 6% ). Odtwarzacze DVD znajdują się u 20% ankietowanych, natomiast telewizory nowej generacji HD u 6% respondentów.

_ - Wydaje się, że bariera finansowa jest coraz słabszą barierą jeśli chodzi o dostęp i umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami - _ komentował prof. Janusz Czapiński wyniki Diagnozy Społecznej 2007, które pokrywają się z wynikami D-Link Technology Trend, o czym czytamy w komunikacie prasowym.

_ - W tej chwili barierą wydaje się być głównie poziom wykształcenia i wiek. To jest bariera edukacyjna. Ale ponieważ Polacy również na potęgę się kształcą, w związku z tym można oczekiwać, że tempo wzrostu upowszechnienia tych nowoczesnych technologii komunikacyjnych będzie przynamniej takie jak dotychczas, a to jest naprawdę bardzo duże tempo, ponieważ ponad połowa gospodarstw domowych w Polsce jest wyposażona w komputery, a prawie 40 proc. ma dostęp do Internetu - _ dodaje prof. Czapiński.

Ankietowani odpowiadali również na pytania dotyczące dostawców internetu. 37% łączy się dzięki stałemu łączu ADSL, które oferują dostawcy telekomunikacyjni ( TP, Netia, Tele 2 ). Drugim najpopularniejszym sposobem łączenia się z internetem jest łącze operatora telewizji kablowej ( 22% ), następnie łącze lokalnego dostawcy osiedlowego ( 16% ).

Badanie przeprowadzono na zlecenie firmy D-Link przez Millward Brown SMG/KRC na reprezentatywnej próbie Polaków 15+.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)