40 mln Rosjan bierze udział w ćwiczeniach na wypadek katastrofy

40 mln Rosjan bierze udział w ćwiczeniach na wypadek katastrofy

40 mln Rosjan bierze udział w ćwiczeniach na wypadek katastrofy
Źródło zdjęć: © EMERCOM
04.10.2016 12:30, aktualizacja: 04.10.2016 13:51

W Rosji ruszyły ćwiczenia obronne na ogromną skalę. W ciągu trzech dni ponad 40 milionów osób w tym 200 tysięcy funkcjonariuszy, ratowników i strażaków weźmie udział w ćwiczeniach obrony cywilnej. Rosyjskie ministerstwo obrony cywilnej organizuje ćwiczenia, które mają sprawdzić gotowość służb do walki ze skutkami katastrof zarówno naturalnych jak i tych spowodowanych przez działania człowieka.

Obraz
© Ćwiczenia rosyjskiej obrony cywilnej (fot. EMERCOM)

Ćwiczenia potrwają od 4 do 7 października i obejmą m.in walkę z zagrożeniem chemicznym, biologicznym oraz promieniowaniem radioaktywnym. Wg ministerstwa odpowiedzialnego za organizację i przeprowadzenie ćwiczeń, zmobilizowane zostaną wszystkie szczeble administracji oraz obrony cywilnej. W drugim etapie ćwiczeń zespoły do walki z zagrożeniami mają być rozlokowane w każdym okręgu federalnym.

Obraz
© Ćwiczenia rosyjskiej obrony cywilnej (fot. EMERCOM)

Zespoły będą ćwiczyć walkę z pożarami, ustawianie mobilnych i powietrznych centr dowodzenia, zabezpieczanie dróg ewakuacyjnych oraz organizację dostaw wody, żywności i leków. Prowadzone będą także pomiary i badania na wypadek skażenia radioaktywnego, biologicznego i chemicznego.

_ BB _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)