228 polskich karabinków MSBS Grot dla Straży Granicznej

228 polskich karabinków MSBS Grot dla Straży Granicznej

228 polskich karabinków MSBS Grot dla Straży Granicznej
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
23.10.2019 15:54

Straż Graniczna kupiła za 2 mln złotych 228 karabinków MSBS Grot. Część z nich zostanie dostarczona z krótką, 10-calową lufą. SG będzie pierwszą służbą mundurową z Grotami w tej wersji.

Kontrakt pomiędzy Fabryką Broni Łucznik-Radom, a Strażą Graniczną przewiduje dostarczenie 228 karabinków MSBS Grot C16 do 20 grudnia 2019 za kwotę 2 mln złotych. 93 karabinki będą wyposażone w standardową, 16-calową lufę, natomiast pozostałe 135 sztuk otrzyma zestaw dwóch luf: 16 i 10-calowe.

To nie pierwszy kontrakt Straży Granicznej na krabnki MSBS Grot. Wcześniej SG dwukrotnie kupowała partie bojowych karabinów Grot, a także partię Grotów w wersji reprezentacyjnej. Tym razem po praz pierwszy SG zdecydowała się na zakup broni z opcjonalną, krótką lufą. Broń taka wykorzystywana jest w walce w pomieszczenia i terenie zurbanizowanym, gdzie mały rozmiar jest atutem, a obniżona celność na duże odległości nie stwarza problemu.

Obraz
© Łucznik-Radom

MSBS Grot z lufą 16-calową

Obraz
© Łucznik-Radom

MSBS Grot z lufą 10-calową

Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot, to zaprojektowana i zbudowana w całości w Polsce broń, która ma zastąpić karabinki oparte na projekcie Kałasznikowa w Wojsku Polskim i pozostałych Służbach Mundurowych. MSBS został zaprojektowany przez Fabrykę Broni Łucznik-Radom we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Jego modułowa budowa pozwala na łatwe dostosowanie do aktualnych potrzeb (np. dzięki możliwości szybkiej wymiany lufy) i łatwej obsługi przez osoby prawo i leworęczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)