12 zakazanych aplikacji dla Windows Marketplace for Mobile. VoIP na czele

12 zakazanych aplikacji dla Windows Marketplace for Mobile. VoIP na czele

06.05.2009 20:00, aktual.: 07.05.2009 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft oznajmił, że będzie skrupulatnie blokował 12 typów aplikacji w Windows MarketPlace dla systemu Windows Mobile. Wśród niedozwolonych programów znajdują się te, które zajmują więcej niż 10MB, zmieniają domyślną przeglądarkę internetową posiadanych urządzeń, a także większość komunikatorów VoIP.

Microsoft sporządził listę 1. typów aplikacji, które będą na bieżąco usuwane z Marketplace for Mobile - serwisu sprzedażowego dla Windows Mobile 6.5, który ma pojawić się w drugiej połowie tego roku.
Wśród zakazanych programów znalazły się wszystkie komunikatory VoIP działające ponad sieciami operatorów. Zapis ten jest dość popularny w tego typu zestawieniach - operatorzy boją się, że podobne usługi z czasem mogłoby zastąpić ich własne oferty. Z drugiej strony aplikacje oparte na Wi-Fi prawdopodobnie nie zostaną zablokowane.

Inne programy dla Windows Mobile 6.5. które Microsoft uznał za nieodpowiednie, umożliwiają użytkownikom m.in. kupowanie aplikacji z konkurencyjnych serwisów, a także zmianę domyślnej przeglądarki internetowej, klienta wyszukiwania czy odtwarzacza multimediów w telefonie. Potencjalni producenci dla Windows Mobile 6.5 nie powinni także przygotowywać aplikacji zmieniających zdefiniowany panel wybierania numeru, obsługi SMS i serwisu wymiany multimediów.

Obraz
© (fot. IDG)

Jednocześnie Microsoft zaprosił już producentów oprogramowania mobilnego by rejestrowali się do Marketplace. Gigant z Redmond chce w dalszej perspektywie dogonić w tej dziedzinie Apple czy Google. Swoje własne sklepy dla telefonów przygotowuje również Palm i Nokia.

Wiadomo już, że zadanie będzie bardzo trudne. Według analizy ComScore, aż 59. użytkowników iPhone'a dokonywało zakupów w AppStore. To średnio pięć razy więcej niż w przypadku przeciętnego użytkownika telefonu i dwa razy więcej od użytkowników Windows Mobile.
Pełna lista: Windows Marketplace for Mobile Prohibited Application Types - http://developer.windowsmobile.com/resources/en-us/marketplaceprohibitedapplicationtypes.pdf (PDF).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)