12 zakazanych aplikacji dla Windows Marketplace for Mobile. VoIP na czele

12 zakazanych aplikacji dla Windows Marketplace for Mobile. VoIP na czele

12 zakazanych aplikacji dla Windows Marketplace for Mobile. VoIP na czele
06.05.2009 20:00, aktualizacja: 07.05.2009 16:19

Microsoft oznajmił, że będzie skrupulatnie blokował 12 typów aplikacji w Windows MarketPlace dla systemu Windows Mobile. Wśród niedozwolonych programów znajdują się te, które zajmują więcej niż 10MB, zmieniają domyślną przeglądarkę internetową posiadanych urządzeń, a także większość komunikatorów VoIP.

Microsoft sporządził listę 1. typów aplikacji, które będą na bieżąco usuwane z Marketplace for Mobile - serwisu sprzedażowego dla Windows Mobile 6.5, który ma pojawić się w drugiej połowie tego roku.
Wśród zakazanych programów znalazły się wszystkie komunikatory VoIP działające ponad sieciami operatorów. Zapis ten jest dość popularny w tego typu zestawieniach - operatorzy boją się, że podobne usługi z czasem mogłoby zastąpić ich własne oferty. Z drugiej strony aplikacje oparte na Wi-Fi prawdopodobnie nie zostaną zablokowane.

Inne programy dla Windows Mobile 6.5. które Microsoft uznał za nieodpowiednie, umożliwiają użytkownikom m.in. kupowanie aplikacji z konkurencyjnych serwisów, a także zmianę domyślnej przeglądarki internetowej, klienta wyszukiwania czy odtwarzacza multimediów w telefonie. Potencjalni producenci dla Windows Mobile 6.5 nie powinni także przygotowywać aplikacji zmieniających zdefiniowany panel wybierania numeru, obsługi SMS i serwisu wymiany multimediów.

288755751584086163
© (fot. IDG)

Jednocześnie Microsoft zaprosił już producentów oprogramowania mobilnego by rejestrowali się do Marketplace. Gigant z Redmond chce w dalszej perspektywie dogonić w tej dziedzinie Apple czy Google. Swoje własne sklepy dla telefonów przygotowuje również Palm i Nokia.

Wiadomo już, że zadanie będzie bardzo trudne. Według analizy ComScore, aż 59. użytkowników iPhone'a dokonywało zakupów w AppStore. To średnio pięć razy więcej niż w przypadku przeciętnego użytkownika telefonu i dwa razy więcej od użytkowników Windows Mobile.
Pełna lista: Windows Marketplace for Mobile Prohibited Application Types - http://developer.windowsmobile.com/resources/en-us/marketplaceprohibitedapplicationtypes.pdf (PDF).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)