Zune: pierwszy milion sprzedany

Zune: pierwszy milion sprzedany

Zune: pierwszy milion sprzedany
29.05.2007 13:00, aktualizacja: 29.05.2007 13:24

Robbie Bach, szef Microsoft Entertainment and Devices Division, poinformował w rozmowie z dziennikarzem gazety San Francisco Chronicle, że koncern z Redmond sprzedał już ponad milion odtwarzaczy multimedialnych Zune. Bach oświadczył też, że Zune zdobył w USA ok. 10% rynku takich urządzeń.

Przedstawiciel Microsoftu tłumaczy, że firma zrealizowała tym samym swoje wcześniejsze plany dotyczące sprzedaży urządzenia - tzn. udało jej się sprzedać milion odtwarzaczy w sześć miesięcy ( Zune trafił na rynek pod koniec listopada 2006 r. ). Koncern z Redmond poprawił początkowe wyniki Apple - firmie Steve'a Jobsa sprzedanie pierwszego miliona iPodów zajęło kilkanaście miesięcy.

Jednak obecnie to iPod jest najlepiej sprzedającym się na świecie przenośnym odtwarzaczem multimedialnym - tylko w pierwszym kwartale tego roku kupiło go 10,5 mln osób, zaś łączna liczba sprzedanych iPodów ( od chwili premiery pierwszej generacji tego urządzenia ) przekroczyła w kwietniu tego roku 100 mln. iPod szczególnie popularny jest w USA - warto wspomnieć, że 70% nowych aut trafiających do sprzedaży w tym kraju wyposażonych jest w interfejs umożliwiający podłączenie odtwarzacza Apple do samochodowego systemu audio.

Robbie Bach z Microsoftu przy okazji podania wyników sprzedaży Zune poinformował, że koncern z Redmond nie zamierza w najbliższym czasie konkurować z Apple w sektorze telefonów komórkowych ( firma spod znaku jabłuszka wprowadza wkrótce na rynek iPhone'a ) - Bach stwierdził, że Microsoft na razie zamierza kontynuować swoją współpracę z producentami sprzętu i nie wprowadzi do oferty telefonu marki Microsoft.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)