Znany youtuber reklamuje kontrowersyjny serwis. W internecie już wrze

Znany youtuber reklamuje kontrowersyjny serwis. W internecie już wrze

Znany youtuber reklamuje kontrowersyjny serwis. W internecie już wrze
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Jake Paul
Arkadiusz Stando
04.01.2019 17:42, aktualizacja: 07.01.2019 08:48

Sławni youtuberzy, w tym jeden z najpopularniejszych - Jake Paul, w ostatnich dniach opublikowali nowe filmiki. Pokazują na nich jak korzystają z kontrowersyjnego serwisu. To czysty hazard, a nawet jeśli wygrasz, to nie masz pewności, że dostaniesz nagrodę.

Dziwny przypadek. Kilku sławnych youtuberów w ciągu trzech, czy czterech dni opublikowało filmy o identycznej tematyce. To odzwierciedlenie "loot boxów" z rzeczywistymi produktami. Czyli wirtualne skrzynie za które płacimy prawdziwymi pieniędzmi. Szał polega na tym, że zawsze kosztują tyle samo, a ich zawartość może być znacznie bardziej wartościowa, lub okazać się totalną stratą pieniędzy. Czysty hazard.

"Loot boxy" z prawdziwymi przemiotami

"Loot boxy" to wirtualne skrzynie, które możemy kupić między innymi za pomocą prawdziwej gotówki. Po ich otwarciu otrzymujemy gwarantowaną nagrodę - np. skórkę zmieniającą wygląd broni, czy kartę piłkarza w Fifie. W przypadku serwisu, który wydają się reklamować youtuberzy, jest zupełnie inaczej. Mystery Brand oferuje prawdziwe przedmioty, losowane w wirtualnych skrzyniach. Możesz rzeczywiście otrzymać nagrodę, ale regulamin serwisu zaznacza coś nieoczywistego. "Wygrałeś nagrodę, ale my jej nie mamy".

Przykładowo: Gratulację, wygrałeś iPhone 8. Niestety nie możesz go odebrać, więc zwrócimy ci równowartość sumy telefonu i możesz ją wydać w naszym serwisie na kolejne skrzynki! Więcej o temacie kontrowersyjnego serwisu Mystery Brand przeczytacie w naszym artykule Grzegorza Burtana [WP Tech].

PewDiePie kontra Jake Paul i RiceGum

Najsławniejszy aktualnie autor filmików w serwisie YouTube "PewDiePie" skrytykował całą sprawę. Posiadający aż 79 milionów subskrypcji Felix Kjellberg ostro zaatakował kolegów z serwisu. On nigdy się nie patyczkuje. I po raz kolejny mówi wprost "Jake Paul i RiceGum promują nowe oszustwo". Brawa za szybką reakcję.

Jake Paul ma ponad 17 milionów subskrypcji. Jest aktorem, youtuberem, a nawet piosenkarzem. Łatwo się wykreować, mając tak liczną grupę fanów i odbiorców. Jest też bratem innego, równie słynnego youtubera Logana Paula. W ubiegłym roku to właśnie on "zasłynął" swoim nagraniem z japońskiego lasu samobójców.

Zobacz też: Cybersejf. Zbierają ogrom informacji o tobie. Oto jak możesz to ograniczyć

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)