Trwa ładowanie...
ycipk-2d24h7

Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas

Google raz jeszcze bierze się za zmiany w serwisie YouTube. Tym razem jednak ewolucja ma wyłącznie formalny charakter. Dotyczy warunków korzystania z usługi. Przy czym regulamin nie ulega zmianie, ale zmienia się sposób jego przedstawienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
YouTube zmienia sposób prezentacji regulaminu
YouTube zmienia sposób prezentacji regulaminu (WP.PL)
ycipk-2d24h7

Aby jeszcze bardziej zwiększyć przejrzystość naszych działań i poprawić komunikację, aktualizujemy nasze Warunki korzystania z usługi (zwane dalej „Warunkami”) na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii - pisze Google, właściciel YouTube'a, w oficjalnym ogłoszeniu. Chcemy poinformować Cię o nadchodzących zmianach - czytamy.

Podsumowanie wszystkich zmian znajduje się w specjalnym dokumencie, a w skrócie obejmuje:

  • Zmiany edytorskie w regulaminie, aby był bardziej czytelny
  • Poprawę komunikacji z użytkownikami, przez co należy rozumieć, że każda zmiana będzie w przejrzysty sposób komunikowana
  • Doprecyzowanie warunków licencji na publikowane treści
  • Usunięcie przestarzałych opisów i zamiana na aktualne
  • Zapewnienie o braku zmian w Polityce Prywatności
ycipk-2d24h7

Nowe dokumenty zostaną opublikowane 22 lipca 2019 r., ale już teraz możecie zobaczyć ich podgląd.

Co ważne, zmodyfikowane warunki trzeba będzie wówczas zaakceptować przy pierwszym wejściu na YouTube'a. Dotyczy to także kont YouTube Kids. W takim wypadku za akceptację regulaminu odpowiadają oczywiście rodzice.

Zmiany na YouTubie – znacznie praktyczne

Użytkownicy YouTube'a od lat narzekają, że regulaminy serwisu są mało przejrzyste i trudne do jednoznacznej interpretacji. Czasem dochodzi do sytuacji, w których platforma blokuje konto za enigmatycznie wyrażone "naruszenie zasad społeczności", a użytkownik kompletnie nie wie w czym tkwi problem.

Czy teraz będzie łatwiej? Ciężko powiedzieć. Wiadomo tylko tyle, że włodarze platformy widzą problem i starają się z nim uporać. Oby skutecznie.

ycipk-2d24h7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2d24h7

ycipk-2d24h7
ycipk-2d24h7