Zmiana stanu cywilnego w Facebooku przyczyną zbrodni

Zmiana stanu cywilnego w Facebooku przyczyną zbrodni

Zmiana stanu cywilnego w Facebooku przyczyną zbrodni
23.01.2009 13:01, aktualizacja: 23.01.2009 15:34

BBC News informuje o wydaniu wyroku w sprawie morderstwa, w którego tle przewija się serwis internetowy Facebook. 41-letni Brytyjczyk po tym, gdy jego żona zmieniła w tym serwisie informację o swoim stanie cywilnym, zamordował ją nożem. Spędzi w więzieniu co najmniej 17 lat.

Na łamach portalu BBC News pojawiła się informacja o wydaniu wyroku w sprawie morderstwa, w którym istotną rolę odegrał serwis społecznościowy Facebook. Jak ustalił sąd 12 maja 2008 roku 26-letnia Sarah Richardson zmieniła na łamach wspomnianego serwisu informację o stanie cywilnym. Jej 41-letni mąż, Edward Richardson, zbulwersowany faktem, że małżonka uważa się za osobę stanu wolnego i brakiem reakcji na jego wiadomości SMS udał się do domu swych teściów i zabił żonę nożem. Podjął także nieudaną próbę samobójczą.

Sąd skazał Richardsona na dożywocie i uznał, że musi spędzić w więzieniu co najmniej 17 lat, zanim będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie.

O tym, że działania podejmowane w Internecie mogą prowadzić do problemów rodzinnych informowaliśmy w artykule Brytyjscy internauci monitorują sieciową aktywność swych partnerów - http://www.pcworld.pl/news/334268/brytyjscy.internauci.monitoruja.sieciowa.aktywnosc.swych.partnerow.html. Przedstawiony przykład dowodzi, że w skrajnym przypadku w grę wchodzi nawet ludzkie życie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)