Trwa ładowanie...
dxueyqi

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020. Kiedy i jak przestawiamy zegarki?

Jak co roku, jesienią nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Do dnia, w którym to nastąpi, pozostało jeszcze kilka tygodni. Sprawdź, kiedy trzeba będzie przestawić zegarki o godzinę do tyłu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020 (Pexels)
dxueyqi

Zmiana czasu z letniego na zimowy zawsze ma miejsce w ostatnią niedzielę października, tak więc do tego dnia pozostało nam jeszcze kilka tygodni. W tym roku zegarki przestawimy w nocy z 24 na 25 października 2020. Wtedy o godzinie 3:00 należy przesunąć wskazówki zegarka na 2:00.

Kiedy wypada zmiana czasu?

Aby obliczyć, kiedy będzie trzeba przestawić zegarki, warto pamiętać o dwóch podstawowych zasadach:

  • zmiana czasu z letniego na zimowy zawsze przypada na ostatnią niedzielę października,
  • zmiana czasu z zimowego na letni ma miejsce zawsze w ostatnią niedzielę marca.
dxueyqi

Przypominamy, że w czasie zmiany z czasu letniego na zimowy przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, co oznacza, że będziemy spać godzinę dłużej. W marcu z kolei przestawiamy wskazówki zegara o godzinę do przodu.

Zmiana czasu po raz ostatni?

Zgodnie z zapowiedziami Parlamentu Europejskiego, w 2021 roku po raz ostatni przestawimy zegarki. Nie wiemy jednak, czy zmiana czasu z zimowego na letni będzie tą ostatnią, czy dopiero kolejna - z letniego na zimowy.

dxueyqi

Wiele osób zgadza się, że zmiana czasu nie jest konieczna, a przestawianie zegarków miało sens, gdy należało oszczędzać świecie. Dla dużej części społeczeństwa przestawianie zegarków jest problematyczne i często wiąże się z gorszym samopoczuciem. Naukowcy nie są jednak zgodni, czy zmiana czasu faktycznie wpływa na nasze zdrowie.

Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxueyqi

Podziel się opinią

Share
dxueyqi
dxueyqi
Więcej tematów