Trwa ładowanie...
d1exumt

Zmiana czasu 2020 na letni. Kiedy i w którą stronę przestawiamy zegarki? Sprawdź

Zmiana czasu wciąż obowiązuję, choć od kilku lat trwają debaty nad tym, by została usunięta. Jak na razie nie została podjęta żadna konkretna decyzja, w związku z czym nadal dwa razy w roku musimy przestawiać zegarki. Kiedy zrobimy to po raz kolejny?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020 na letni. Kiedy?
Zmiana czasu 2020 na letni. Kiedy? (Shutterstock.com)
d1exumt

Zmiana czasu 2020 na letni ku rozczarowaniu wielu osób nie będzie ostatnią w historii. Wiosną ubiegłego roku Parlament Europejski przegłosował projekt, na mocy którego ostatnia zmiana czasu miała nastąpić w 2021 roku. Niestety, przywódcy krajów członkowskich w przeciwieństwie do Parlamentu i dużej części społeczeństwa uznali, że taka decyzja mogłaby wywołać zbyt duży chaos, a sam projekt jest zbyt ogólny.

Projekt ustawy utknął w martwym punkcie, w związku z czym, nie wiadomo, ile zmian czasu czeka nas w przyszłości. Najbliższa z nich, zgodnie z tradycją będzie miała miejsce w ostatni weekend marca.

d1exumt

W nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 marca przestawimy wskazówki zegara o godzinę do przodu (z 2:00 na 3:00). Zmiana na czas letni oznacza, że nasz weekend będzie o godzinę krótszy.

Kolejna zmiana czasu czeka nas w ostatni weekend października. W nocy z 24 na 25 października przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 3:00 na 2:00.

Zmiana czasu w Polsce po raz pierwszy została wprowadzona w 1919 roku, a nieprzerwanie obowiązuje od 1983 r. Do 1995 roku czas zimowy rozpoczynał się w ostatnią niedzielę września, a kończył tak jak obecnie - w ostatnią niedzielę marca.

Zobacz także: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

d1exumt

Podziel się opinią

Share
d1exumt
d1exumt
Więcej tematów