IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Deszczowa i pochmurna pogoda w całej Polsce

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Deszczowa i pochmurna pogoda w całej Polsce
Źródło zdjęć: © windy.com

25.02.2020 08:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogoda we wtorek 25 lutego w Polsce minie pod znakiem silnego wiatru i opadów deszczu. Lokalnie możliwe burze. Większych rozpogodzeń możemy spodziewać się w drugiej części dnia. W związku z porywistym wiatrem IMGW wydało alerty pierwszego stopnia.

Pogoda pod koniec lutego zdominowana została przez silny i nieprzyjemny wiatr. Nie inaczej będzie we wtorek, zwłaszcza w południowych i północnych regionach Polski. Tam prędkość wiatru może wynieść nawet 70-80 kilometrów na godzinę. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech powiatów na Podkarpaciu. Są to: pow. krośnieński, pow. sanocki, pow. leski oraz pow. bieszczadzki.

Szczególną ostrożność powinni zachować również mieszkańcy Śląska, Małopolski, a także województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. W całym kraju wiać będzie w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

Mieszkańcom Polski towarzyszyć dziś będą przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Najbardziej popada we wschodniej i centralnej części kraju. Dodatkowo na Mazowszu i Podlasiu możliwe burze. Na większe rozpogodzenia trzeba będzie poczekać do drugiej części dnia. Te możliwe szczególnie w zachodnich regionach Polski. Najcieplej będzie dziś na Dolnym Śląsku (11 st. C.), a najchłodniej na północnym wschodzie (6 st. C.)

IMGW. Alerty hydrologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia w województwie pomorskim i zachodniopomorskim.

W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku i prognozowaną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną na całym Wybrzeżu spodziewane są wzrosty poziomów wody: do stanów ostrzegawczych na Wybrzeżu Zachodnim, powyżej stanów ostrzegawczych na Wybrzeżu Wschodnim, do stanów alarmowych w rejonie Zatoki Gdańskiej - brzmi komunikat IMGW-PIB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także