Złowili potwora. Walczyli z nim 7 godzin

Złowili potwora. Walczyli z nim 7 godzin

Złowili potwora. Walczyli z nim 7 godzin
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
17.07.2020 19:26, aktualizacja: 17.07.2020 20:52

Po trwającej blisko 7 godzin batalii, nastoletni rybacy wyłowili ważącego ponad 300 kilogramów tuńczyka błękitnopłetwego. Ryba o ogromnych rozmiarach zaciekle walczyła o wolność, ale ostatecznie to chłopcy odnieśli zwycięstwo.

Trzech nastoletnich rybaków może mówić o dużym szczęściu. Po trwającej 7 godzin walce udało im się złowić ogromnego tuńczyka błękitnopłetwego u wybrzeży Portland. Ryba ważyła ponad 300 kilogramów i cały czas walczyła o odzyskanie wolności.

Zaciekła walka

- Rybę zobaczyliśmy dopiero po 6 godzinach od rozpoczęcia walki. Po prostu pozostawała głęboko – ponad 90 metrów pod powierzchnią i nie chciała się wyłonić – powiedział 17-letni Wyatt Morse, właściciel łodzi. Nastolatek dodał, że od początku wiedział, że to ogromny okaz.

Połowy tuńczyka to dodatkowa praca dla Morse'a, który od czasu do czasu w sezonie letnim łowi ryby u wybrzeży Portland. Dzień, w którym razem ze swoimi kolegami złowił ogromnego tuńczyka na długo zapadnie mu w pamięci. Griffin Buckwalter uczestniczący w całym zdarzeniu, nakręcił film, a następnie opublikował go w portalu YouTube.

Cenna ryba

- Kiedy w końcu złowiliśmy rybę, okazała się zbyt duża, aby załadować ją do łodzi - powiedział Morse. Chłopcom pomógł ojciec jednego z nich. Przypłynął inną, większą łodzią i pomógł w transporcie tuńczyka błękitnopłetwego do brzegu.

Rybę kupiła lokalna firma, która za wyjątkowy okaz mierzący prawie 3 metry i ważący ponad 300 kilogramów zapłaciła 2000 dolarów (równowartość ponad 7,8 tys. złotych). Tuńczyk błękitnopłetwy jest ceniony przez smakoszy mięsa tej ryby.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)