Złowili potwora. Walczyli z nim 7 godzin

Strona głównaZłowili potwora. Walczyli z nim 7 godzin
17.07.2020 19:26
Złowili potwora. Walczyli z nim 7 godzin
Źródło zdjęć: © YouTube

Po trwającej blisko 7 godzin batalii, nastoletni rybacy wyłowili ważącego ponad 300 kilogramów tuńczyka błękitnopłetwego. Ryba o ogromnych rozmiarach zaciekle walczyła o wolność, ale ostatecznie to chłopcy odnieśli zwycięstwo.

Trzech nastoletnich rybaków może mówić o dużym szczęściu. Po trwającej 7 godzin walce udało im się złowić ogromnego tuńczyka błękitnopłetwego u wybrzeży Portland. Ryba ważyła ponad 300 kilogramów i cały czas walczyła o odzyskanie wolności.

Zaciekła walka

- Rybę zobaczyliśmy dopiero po 6 godzinach od rozpoczęcia walki. Po prostu pozostawała głęboko – ponad 90 metrów pod powierzchnią i nie chciała się wyłonić – powiedział 17-letni Wyatt Morse, właściciel łodzi. Nastolatek dodał, że od początku wiedział, że to ogromny okaz.

Połowy tuńczyka to dodatkowa praca dla Morse'a, który od czasu do czasu w sezonie letnim łowi ryby u wybrzeży Portland. Dzień, w którym razem ze swoimi kolegami złowił ogromnego tuńczyka na długo zapadnie mu w pamięci. Griffin Buckwalter uczestniczący w całym zdarzeniu, nakręcił film, a następnie opublikował go w portalu YouTube.

Cenna ryba

- Kiedy w końcu złowiliśmy rybę, okazała się zbyt duża, aby załadować ją do łodzi - powiedział Morse. Chłopcom pomógł ojciec jednego z nich. Przypłynął inną, większą łodzią i pomógł w transporcie tuńczyka błękitnopłetwego do brzegu.

Rybę kupiła lokalna firma, która za wyjątkowy okaz mierzący prawie 3 metry i ważący ponad 300 kilogramów zapłaciła 2000 dolarów (równowartość ponad 7,8 tys. złotych). Tuńczyk błękitnopłetwy jest ceniony przez smakoszy mięsa tej ryby.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)