Zero Optik: profesjonalne obiektywy... bez soczewek

Zero Optik: profesjonalne obiektywy... bez soczewek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.04.2016 10:27, aktual.: 10.04.2016 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hasło fotografia otworkowa kojarzy się wielu osobom albo z początkami fotografii, albo też z prymitywnymi zabawkami nie mającymi nic wspólnego z profesjonalnym fotografowaniem czy filmowaniem. A tymczasem...

Założyciel firmy Zero Optik uznał, że na rynku fotograficznym istnieje nisza: brakuje na nim profesjonalnie wykonanych obiektywów otworkowych i postanowił takie obiektywy produkować.

Po pierwsze, nie są to jednak zwykłe obiektywy fotograficzne, ale obiektywy przeznaczone do nagrywania filmów. Po drugie i najważniejsze, są one wykonane według tych samych wysokich standardów jakościowych, jakie obowiązują wszystkie inne obiektywy w tym segmencie rynku. Oznacza to między innymi obudowę wykonaną z "kosmicznego" stopu aluminium połączoną ze stalowym mocowaniem bagnetowym typu PL i obsługą filtrów o rozmiarze 8. mm.

Pierwszy obiektyw o "ogniskowej" odpowiadającej 3. mm będzie wyposażony w trzy wycinane laserowo otworki o wartościach f/87,5, f/175 i f/350. Początek dostaw nowych obiektywów przewidziany jest na ten miesiąc.

A tak wygląda film zarejestrowany obiektywem Zero Optik podłączonym do aparatu Sony A7S II:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ważna aktualizacja Flasha

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także