Żegnaj SkyDrive, nadchodzi OneDrive

Żegnaj SkyDrive, nadchodzi OneDrive

Żegnaj SkyDrive, nadchodzi OneDrive
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.01.2014 10:30, aktualizacja: 28.01.2014 13:28

Wyrokiem sądu Microsoft został zmuszony do zmiany nazwy SkyDrive na OneDrive. Żeby wyjść z twarzą, reklamuje nową formę dysku sieciowego jako coś jeszcze lepszego, niż do tej pory.

Już pół roku temu pisaliśmy o tym, że Microsoft przegrał batalię sądową dotyczącą prawa do wykorzystywania znaku handlowego SkyDrive, którą toczył z brytyjską telewizją BSkyB. Ale wtedy nie wszystko było jeszcze jasne, bowiem amerykański gigant przygotowywał apelację i zapowiedział, że tak łatwo nie złoży broni.

Obecnie sprawa została zakończona –. i to nie po myśli Microsoftu. Przyjdzie się nam zatem niedługo pożegnać z nazwą SkyDrive, która zostanie zastąpiona przez podobnie brzmiące wyrażenie OneDrive. Podobnie, ale jednak nie tak wzniośle i poetycko, prawda? Nie jest na razie znana data zmiany (wiemy tylko, że nastąpi niebawem), nie znamy też szczegółów technicznych operacji podmiany nazwy. Prawdopodobnie wszystko odbędzie się gładko i maksymalnie automatycznie, więc nie będzie to stanowiło problemu dla użytkowników.

Ale jest jeszcze jedna ciekawa sprawa. Microsoft wyraźnie stara się przekuć tę porażkę w sukces, dlatego przy okazji zmiany nazwy usługa OneDrive zostanie niemal na pewno poprawiona. Brak na razie szczegółowych informacji na ten temat, ale mowa jest m.in. o nowych funkcjach, być może związanych z łatwiejszym dzieleniem plików multimedialnych (foto i wideo).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowy typ baterii zmieni świat?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)