Zdjęcia z treningów na Facebooku mogą być oznaką problemów psychicznych

Strona głównaZdjęcia z treningów na Facebooku mogą być oznaką problemów psychicznych
12.08.2016 11:12
Zdjęcia z treningów na Facebooku mogą być oznaką problemów psychicznych
Źródło zdjęć: © 123RF | 123RF

Z pewnością macie w znajomych na Facebooku co najmniej jedną osobę, która z każdej wizyty na siłowni albo z każdego treningu publikuje swoje zdjęcie. A może sami jesteście taką osobą? Naukowcy z londyńskiego Brunel University stwierdzili, że może to świadczyć o problemach psychicznych.

Naukowcy zadali sobie pytanie - dlaczego niektóre osoby czują przemożną chęć, żeby niemal każdy trening opisywać w serwisach społecznościowych. Wszystko jedno, czy chodzi o zdjęcie podczas ćwiczeń czy informację o przebiegniętym dystansie. Wyniki mogą być niepokojące.

Okazało się, że takie osoby mają tendencje narcystyczne - naukowcy uważają, że podstawowym celem takich wpisów jest pochwalenie się, ile czasu spędzają, pracując nad swoim wyglądem. Niebagatelnym aspektem jest także to, że podobne wpisy często zyskują dużą akceptację znajomych (czyli mówiąc wprost - dużo "lajków").

Jak czytamy w badaniu: "Osoby narcystyczne częściej informują o swoich osiągnięciach, a ich motywacją jest potrzeba uwagi i potwierdzenia ze strony społeczności facebookowej". Naukowcy uważają, że znajomi mogą wyrażać poparcie dla takich wpisów, ale w głębi duszy niespecjalnie popierają podobne zachowania.

za: Business Insider

_ Joanna Sosnowska _

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)