ycipk-3v4618

Zdjęcia i filmy lepsze niż na smartfonie. Nie zapłacisz więcej niż 500 zł

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu nie wolno zapominać o zabraniu ze sobą dobrego aparatu. Jeśli uważasz, że wysłużona cyfrówka nie daje rady, a smartfon to za mało, przejrzyj nasze propozycje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aparaty kompaktowe to dobre rozwiązanie na urlop
Aparaty kompaktowe to dobre rozwiązanie na urlop (flickr.com, Fot: Harshit Sekhon)
ycipk-3v4618

Poniżej znajdziesz kilka kamer i aparatów cyfrowych, które warto mieć w zanadrzu podczas wakacyjnego wyjazdu. Dzięki nim uwiecznisz wszystkie chwile na dobrej jakości zdjęciach.

Smartfon czy cyfrówka?

ycipk-3v4618

Wiele osób decyduje się robić wakacyjne zdjęcia smartfonem, nic w tym dziwnego, praktycznie zawsze masz go pod ręką. Największym mankamentem telefonicznych obiektywów jest jednak niewielka matryca. Dużo światłoczułych sensorów upchniętych na tak małej przestrzeni sprawia, że są o wiele mniejsze niż te montowane w większych aparatach. Co za tym idzie łapią o wiele mniej światła, a to sprawia że zdjęcia stają się niewyraźne, kolory wyglądają nienaturalnie, brakuje im też charakterystycznej głębi.

Aby zrobić dobre zdjęcie, nie potrzebujesz aparatu za kilka tysięcy Shutterstock.com
Podziel się

Jeśli potrzebujesz lepszej jakości, nie musisz się zbytnio wykosztowywać, wypróbuj aparat cyfrowy. Za niecałe 500 złotych otrzymasz sprzęt, który zrobi dobrej jakości zdjęcia, musisz jedynie pamiętać, by zawsze mieć go pod ręką. Oferują jakość zdjęć na poziomie nawet 20 Mpix, co jest nieosiągalne dla smartfonów w tym przedziale cenowym.

ycipk-3v4618

Wywołuj na bieżąco

Ciekawostką są również aparaty do zdjęć natychmiastowych. Działają na zasadzie dawnych Polaroidów, po zrobieniu zdjęcia następuje szybki proces wywoływania. Wystarczy kilka chwil i masz gotową fotografię w rękach. W przeciwieństwie do starszych modeli, te nowoczesne pozwalają podejrzeć kadr przed wydrukiem, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że każde zdjęcie będzie dobrze wyglądać.

ycipk-3v4618

Kamera dla aktywnych

Poręczne i przede wszystkim wytrzymałe kamerki sportowe to doskonały pomysł dla osób, które stawiają przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Są przy tym bardzo tanie, sprzęt nagrywający obraz w HD i maksymalnej wielkości 5 Mpix jest dostępny za nieco ponad sto złotych. Idąc dalej za 500 zł dostaniesz kamerkę nagrywającą zdjęcia w 14 Mpix. To całkiem sporo jak na sprzęt w takiej cenie.

ycipk-3v4618

Jedną z największych zalet kamery jest duża liczba dodatkowych komponentów, które zwiększają możliwości urządzenia. Jeśli spędzasz urlop nad morzem i chcesz na przykład nagrać filmiki pod wodą, przyda ci się bobber, czyli niewielki balonik, który zabezpiecza kamerę przed utonięciem. Z kolei ekstremalna jazda na rowerze czy spływ kajakowy może wymagać specjalnego uchwytu, który zabezpieczy kamerę przed odczepieniem się, a jednocześnie pozwoli nagrać emocjonujący film.

Pixabay.com
Podziel się
ycipk-3v4618
ycipk-3v4618
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3v4618