Trwa ładowanie...
d2sf696

Zdalne lekcje ruszyły. Ministerstwo Cyfryzacji wspiera uczniów i nauczycieli

Ministerstwo Cyfryzacji właśnie uruchomiło platformę pozwalającą na prowadzenie zdalnych zajęć dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Strona oferuje różnorodne treści, w tym audiobooki i materiały wideo. Władze zachęcają do pozostania w domu i efektywnego wykorzystania tego czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pusta szkoła podstawowa w Toruniu.
Pusta szkoła podstawowa w Toruniu. (East News, Fot: Polska Press/East News)
d2sf696

Ministerstwo Cyfryzacji wspiera uczniów i nauczycieli, którzy zostali w domach z powodu odwołanych zajęć. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa. Według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia liczba chorujących na COVID-19 w Polsce wzrosła do 150 (dane z godz. 10.00 16.03.2020 r.).

Lekcje z internetu

Na stronie Zdalne lekcje znajdują się propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi do nauki przez internet. Są zgodne z podstawą programową dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

d2sf696

– Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze, ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – zaznacza minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Przykładowy materiał do nauki języka hiszpańskiego zamieszczony na stronie Zdalne lekcje.

Bezpłatne materiały

Eksperci chcą, aby strona inspirowała nauczycieli, ale też ułatwiała im pracę. Zamieszczono na niej najciekawsze materiały pochodzące z różnych źródeł. Wiele z nich stanowi odnośniki do stron zewnętrznych np. do portalu Youtube. Oprócz treści wideo można odnaleźć także audiobooki, czy materiały w formacie PDF. Wszystkie treści są bezpłatne.

d2sf696

- Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół, które uwzględniliśmy w przykładowych planach lekcji. Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – informuje minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że stale przeczesuje internet w poszukiwaniu ciekawych i wartościowych materiałów. Zachęca też do podsyłania treści, które powinny znaleźć się na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje.

d2sf696

Podziel się opinią

Share
d2sf696
d2sf696
Więcej tematów