Zbliżają się targi Film Video Foto w Łodzi

Zbliżają się targi Film Video Foto w Łodzi

Zbliżają się targi Film Video Foto w Łodzi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.03.2013 14:25, aktualizacja: 12.03.2013 14:45

Już w przyszłym tygodniu - 21 marca - rozpoczną się XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi, organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Udział w imprezie potwierdziło ponad 140 wystawców - polskich i światowych producentów i usługodawców branży foto, filmowej i muzycznej.

Na targach pokazywane będą najnowsze rozwiązania i produkty związane zarówno z fotografią profesjonalna i amatorską, jak i produkcją wideo, czy też obróbką dźwięku. Nie zabraknie także najnowszego sprzętu, którego zapowiedzi widzieliśmy na targach Fotokina i CES.

FVF 201. to również bogaty program imprez towarzyszących. Obok przedstawianych wcześniej warsztatów, prezentacji i spotkań z zakresu: techniki fotografowania i filmowania, zwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach dotyczących obróbki obrazu, druku i produkcji muzycznej. Program imprez towarzyszących został przygotowany przez organizatorów targów FVF 2013, partnerów medialnych i wystawców.

Osoby zainteresowane tematyką obróbki obrazu na FVF 201. będą miały do wyboru warsztaty i prezentacje:

• Korekcja zdjęć w Photoshop i Camera RAW –. szkolenie w formie projekcji filmów instruktażowych będzie kładło nacisk na praktyczne umiejętności, użyteczne dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiających zapisywanie zdjęć w surowych plikach RAW.
• Magia Photoshopa - warsztaty z wykorzystaniem Adobe Photoshop CS5 - podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop CS5 pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW.

• Custom HDR - czyli jak tworzyć realistyczne zdjęcia dla komercyjnych zastosowań –. czyli, kiedy powinniśmy zastosować fotografię HDR i na czym polega różnica między HDR, a custom HDR.

• Dobór monitorów do edycji foto na różnych poziomach zaawansowania i ich kalibracja –. Paweł Waszniewski omówi całą gamę monitorów, które mogą służyć do foto i video edycji .

• Cyfrowa obróbka zdjęć na potrzeby fotografii reklamowej - Wykład Cezarego Szulca będzie dotyczył tego, jak ważna jest świadomość sprzętu, na którym się pracuje, a także sposobów analizy i doboru plików źródłowych.

Ostatni blok warsztatów proponowanych zwiedzającym FVF 201. to blok tematyczny dotyczący druku.

Osoby, które przyjadą do Łodzi, aby zapoznać się z nowościami do nagrywania i obróbki dźwięku będą mogły również uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Estrada i Studio, które nauczą produkcji muzycznej od podstaw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)