Zarząd Yahoo! szykuje się do walki

Zarząd Yahoo! szykuje się do walki

Zarząd Yahoo! szykuje się do walki
01.07.2008 10:00

Zarząd Yahoo! zbiera zwolenników przed zaplanowanym na sierpień Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy. Dojdzie na nim do zapowiedzianej przez miliardera Carla Icahna próby wymiany zarządu. Tymczasem los szefostwa z Jerry'm Yangiem na czele, jest niepewny...

Niektórzy inwestorzy wprost popierają Icahna, natomiast kilku dużych współwłaścicieli Yahoo - w tym Legg Mason Capital Management, trzeci pod względem wielkości instytucjonalny właściciel akcji portalu - oświadczyło, że jeszcze nie wiedzą, kogo poprzeć.

Odrzucenie oferty Microsoftu przyczyniło się do spadku wartości akcji portalu. W chwili obecnej są one sprzedawane za około 21 USD, a ich cena ulega stopniowemu obniżeniu. Portalowi nie pomogła też umowa z Google'em, na podstawie której reklamy głównego konkurenta są wyświetlane w wyszukiwarce Yahoo!.

Tymczasem w serwisie TechCrunch pojawiły się pogłoski, jakoby zarząd Yahoo! szukał obecnie porozumienia z Microsoftem i proponował sprzedaż portalu w cenie 30 dolarów za akcję. Obie strony nie komentują na razie tych doniesień.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)