Żarówka LG naprawdę zasługuje na określenie "Smart"

Żarówka LG naprawdę zasługuje na określenie "Smart"
Źródło zdjęć: © chip.pl

24.03.2014 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie chodzi tylko o obsługę typu włączanie, wyłączanie, przyciemnianie albo rozjaśnianie. Oczywiście to też, ale...

Zacznijmy od tego, że jest to żarówka zbudowana w technologii LED, znacznie oszczędniejsza i wydajniejsza od zwykłych żarówek. Przy 10-watowym poborze prądu daje światło o mocy porównywalnej do żarówki 60-watowej. Ale to jeszcze nic szczególnego.

Wyjątkowe jest co innego –. to, że LG Smart Lamp może być sterowana poprzez smartfona z systemem Android (co najmniej 4.3) lub iOS (co najmniej 6.0). Oprócz włączania, wyłączania czy regulacji natężenia światła, oferuje przy tym kilka naprawdę ciekawych funkcji, które rzeczywiście usprawiedliwiają wykorzystanie słowa Smart (inteligentny) w nazwie.

Należą do nich: budzik świetlny, tryb bezpieczeństwa (żarówka udaje, że ktoś jest w domu) albo świecenie wtedy, gdy ktoś do nas dzwoni. W przypadku obsługi przez Androida, dostępny jest nawet tryb "dyskotekowy", podczas którego światło pulsuje w rytm muzyki. Łączność odbywać się może zarówno poprzez Bluetooth, jak i Wi-Fi.

Cena LG Smart Lamp (na rynku koreańskim) wynosi niecałe 100 zł, niemniej trudno w tym momencie przewidzieć, ile będzie kosztowała w Polsce i czy będzie dostępna w sprzedaży.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowy sposób kradzieży danych przez Wi-Fi"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)