Zapłacą prawie pół miliona złotych za przemienienie twojej twarzy w skórę robota

Zapłacą prawie pół miliona złotych za przemienienie twojej twarzy w skórę robota
Źródło zdjęć: © Getty Images

23.10.2019 13:46, aktual.: 29.10.2019 07:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajemnicza firma wystosowała nietypową propozycję – poszukuje osoby, która udostępni jej prawa do wizerunku swojej twarzy, którą użyje przy produkcji nowej linii robotów. Za udostępnienie takich praw firma chce zapłacić 125 tys. dolarów (ok. 480 tys. zł).

Ogłoszenie zostało opublikowane przez firmę Geomiq z siedzibą w Londynie, ale w tym przypadku jest ona jedynie reprezentantem firmy, która nie ujawniła swoich danych.

Geomiq wybierze dla tajemniczego zleceniodawcy twarz jednej osoby i nada ją tysiącom robotów, które zostaną później wyprodukowane. Roboty te mają stać się… towarzyszami dla starszych, osamotnionych ludzi.

Więcej szczegółów nie zostało jednak ujawnionych, ponieważ, jak napisała firma Geomiq, została w tej sprawie podpisana umowa o zachowaniu poufności. Dodała też, że roboty są już prawie gotowe, wystarczy nadać im twarz.

Portal PopMech spekuluje, że tajemniczy zleceniodawca może być firmą działającą na rynku medycznym.

Prawie pół miliona złotych za twarz

- Wiemy, że to niezwykle nadzwyczajna prośba i udostępnienie licencji na wykorzystanie wizerunku swojej twarzy to bardzo odważna decyzja – napisał przedstawiciel Geomiq.

Potencjalnych chętnych kusi jednak bardzo wysoka gaża – aż 125 tys. dolarów, czyli około 480 tys. zł. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie mogą wysłać zgłoszenie zawierające swoją twarz na adres faces@geomiq.com.

Źródło: Futurism.com, popularmechanics.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)