Zamień swojego iPhona w bezprzewodowego pilota

Zamień swojego iPhona w bezprzewodowego pilota

Zamień swojego iPhona w bezprzewodowego pilota
Źródło zdjęć: © Apple
12.08.2008 10:18, aktualizacja: 12.08.2008 10:38

Posiadacze iPhone’a i iPoda touch mogą sterować za pomocą tych urządzeń domowym centrum rozrywki. Wszystko to za sprawą oprogramowania Remote

*Posiadacze iPhone’a i iPoda touch mogą sterować za pomocą tych urządzeń domowym centrum rozrywki. Wszystko to za sprawą oprogramowania Remote wprowadzonego na rynek przez Apple. Dzięki tej aplikacji, iPhone i iPod touch zmieniają się w bezprzewodowego pilota pozwalającego zarządzać muzyką, plikami wideo a także zdjęciami zapisanymi w komputerze. *

Zasada działania Remote jest prosta. Aplikacja zainstalowana na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod touch łączy się bezprzewodowo z naszym komputerem i biblioteką plików iTunes. Następnie pozwala nam wybrać utwór i zdecydować gdzie będzie on odtwarzany. Jeśli w domu posiadamy np. zestaw głośników podłączonych do komputera a w pokoju dodatkowo korzystamy z zestawu audio, Remote umożliwi nam wybór źródła dźwięku. - Możemy więc siedzieć wygodnie w fotelu i zdalnie sterować zapisaną na twardym dysku komputera muzyką. Wystarczy, że mamy dostęp do sieci bezprzewodowej Wi-Fi. –. tłumaczy Paweł Małecki, Product Manager z firmy iSource będącej jedynym dystrybutorem firmy Apple w Polsce. - Dzięki integracji z pozostałymi urządzeniami Apple takimi jak AirPort Express czy Apple TV, Remote może stać się przenośnym centrum dowodzenia, umożliwiającym zarządzanie wszystkimi urządzeniami grającymi w mieszkaniu. – dodaje Paweł Małecki.

Obraz
© (fot. Apple)

Program Remote jest dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników iPodów touch i telefonów iPhone. Można go pobrać z iTunes Applications Store, specjalnie wydzielonej części sklepu iTunes, w której Apple udostępnia oprogramowanie dla iPodów i iPhone’ów.

Wraz z pojawieniem się aplikacji Remote, Apple wprowadziło także aktualizację oprogramowania dla Apple TV. Dzięki temu, za pośrednictwem iPoda lub iPhone można także zarządzać odtwarzaczem multimedialnym umożliwiającym odbiór plików audio, video, zdjęć oraz podcastów zapisanych w komputerze, na ekranie naszego telewizora.

Aktualizację oznaczoną numerem 2.1 można już za darmo pobrać z Internetu.

Remote mogą zainstalować wszyscy użytkownicy iPodów touch oraz telefonów iPhone, którzy zaktualizowali oprogramowanie w swoich urządzeniach do wersji 2.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)