Zaginęła w Niemczech. Ofiara powodzi znaleziona w Holandii

Zaginęła w Niemczech. Ofiara powodzi znaleziona w Holandii
Źródło zdjęć: © East News | CHRISTOF STACHE
Adam Gaafar

17.10.2021 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po przeprowadzeniu badań DNA śledczym udało się zidentyfikować kobietę, której ciało znaleziono kilka tygodni temu w Rotterdamie w Holandii. Okazało się, że to zaginiona ofiara powodzi w Niemczech. Rzeka Ren poniosła jej ciało na odległość ponad 300 km.

O sprawie pisze m.in. niemiecki dziennik "Bild". Czytamy w nim, że po przeprowadzeniu badań DNA śledczy ustalili, iż zwłoki odnalezione w Rotterdamie należą do kobiety, która zaginęła w lipcu podczas powodzi na zachodzie Niemiec. Jej tożsamość została potwierdzona pod koniec września po wnikliwej analizie.

Powodzie w Niemczech

Polska Agencja Prasowa przypomina, że obfite opady deszcz doprowadziły w połowie lipca do niszczycielskich powodzi na rzekach w Nadrenii-Palatynacie oraz Nadrenii Północnej-Westfalii. Żywioł zniszczył wiele miejscowości, szczególnie w dolinie rzeki Ahr.

W wyniku powodzi w Nadrenii-Palatynacie zaginęły trzy osoby. Jak donosi dziennik "Bild", po przeprowadzeniu badań DNA liczba osób zaginionych spadła do dwóch, a ofiar śmiertelnych wzrosła do 134. W Nadrenii Północnej-Westfalii odnotowano natomiast 48 zgonów związanych z powodzią.

Specjaliści: To wynik zmian klimatycznych

Oprócz Niemiec, z ekstremalnymi powodziami zmagały się w lipcu Francja, Belgia i Holandia. Zdaniem ekspertów żywioły, które nawiedziły Europę Zachodnią, są wynikiem zmian klimatycznych. Dalszy wzrost temperatur może mieć ich zdaniem wpływ na podobne kataklizmy w przyszłości.

"Wszystkie posiadane przez nas dane, wszystkie informacje jakie nauka może uzyskać na tym etapie, wskazują na kierunek dalszego wzrostu intensywnych opadów" – podkreśla Carlo Buontempo z Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)