Trwa ładowanie...
d45yww5

Zachwyca się nimi Bill Gates. Teraz chcą podbić rynek

Moda na bezmięsne posiłki nie przemija. Mało tego, niektóre bezmięsne burgery trafiają nawet na sekcje mięsne supermarketów. Dlaczego? Bo smakowo niewiele różnią się od tych, które pochodzą od zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burgery roślinne jak prawdziwe.
Burgery roślinne jak prawdziwe. (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Mx. Granger)
d45yww5

Beyond Meat, firma spożywcza z Los Angeles, zebrała właśnie 55 milionów dolarów w ramach finansowania. Środki przeznaczy na potrojenie produkcji roślinnych burgerów. Co ciekawe, część (nie podana jaka) środków zainwestowała firma Tyson Foods, największe przedsiębiorstwo mięsne w Stanach.

Nie Przegap: Nowe obowiązkowe wyposażenie samochodów. Zmiana prawa już od przyszłego roku

Beyond Meat planuje dalszą ekspansję do sklepów (ich produkty można kupić w 19 tysięcy punktach), w restauracjach czy usługach żywieniowych, jak szkolne stołówki, sieci restauracji czy hotele. Firmę wspierają Bill Gates i Leonardo DiCaprio, który jest znany ze swojej działalności na rzecz zwierząt.

d45yww5

Biznes ten okazuje się coraz bardziej dochodowy – według raportu Food Navigator, sprzedaż alternatyw dla mięsa wzrosła między 2016 a 2017 rokiem o 6 proc. do poziomu 554 milionów dolarów.

Beyond Meat nie jest jedynym graczem na rynku. Jego konkurent, Impossible Foods, również planuje umościć się w tej niszy. W przeciwieństwie do tradycyjnych roślinnych burgerów, ich produkt ma mieć struturę i smak zbliżony do tradycyjnej wołowiny. Czy im się udaje? Dowiem się, kiedy produkt trafi do Polski.

Warto wiedzieć: Kierowcy wpadają w pułapkę oszustów. Nowa plaga w internecie

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów