"Zabić" laptopa SMS-em

"Zabić" laptopa SMS-em26.11.2008 08:00
"Zabić" laptopa SMS-em
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Koncern Lenovo - znany na całym świecie producent laptopów - opracował nowy system ochrony danych w przypadku kradzieży komputera. Za pomocą jednego SMS-a będzie można zdalnie wyłączyć komputer.

Usługa o nazwie Constant Secure Remote Disable nie pomoże uchronić się przed kradzieżą komputera, ale zablokuje niepowołanym osobom dostęp do cennych danych. Około 42% wycieków prywatnych i korporacyjnych danych w USA związanych jest ze zgubieniem lub kradzieżą laptopa. Właśnie temu przeciwdziałać ma rozwiązanie Lenovo.

288756825963378835
© (fot. IDG)

Po wysłaniu odpowiedniej wiadomości SMS komputer automatycznie wyłącza się, a przy próbie uruchomienia prosi o podanie hasła. Warto dodać, że system jednocześnie szyfruje dane na dysku twardym, więc nawet przełożenie dysku do innego komputera na nic nie zda się złodziejowi.

System wymaga by wiadomość była wysłana z jednego ze wcześniej zdefiniowanych numerów telefonów (do 10 numerów). Komputer musi posiadać wbudowany modem transmisji danych. W razie potrzeby możliwe też jest zdalne odblokowanie komputera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)