"Zabić" laptopa SMS-em

"Zabić" laptopa SMS-em
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

26.11.2008 08:00, aktual.: 26.11.2008 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Lenovo - znany na całym świecie producent laptopów - opracował nowy system ochrony danych w przypadku kradzieży komputera. Za pomocą jednego SMS-a będzie można zdalnie wyłączyć komputer.

Usługa o nazwie Constant Secure Remote Disable nie pomoże uchronić się przed kradzieżą komputera, ale zablokuje niepowołanym osobom dostęp do cennych danych. Około 42% wycieków prywatnych i korporacyjnych danych w USA związanych jest ze zgubieniem lub kradzieżą laptopa. Właśnie temu przeciwdziałać ma rozwiązanie Lenovo.

Obraz
© (fot. IDG)

Po wysłaniu odpowiedniej wiadomości SMS komputer automatycznie wyłącza się, a przy próbie uruchomienia prosi o podanie hasła. Warto dodać, że system jednocześnie szyfruje dane na dysku twardym, więc nawet przełożenie dysku do innego komputera na nic nie zda się złodziejowi.

System wymaga by wiadomość była wysłana z jednego ze wcześniej zdefiniowanych numerów telefonów (do 10 numerów). Komputer musi posiadać wbudowany modem transmisji danych. W razie potrzeby możliwe też jest zdalne odblokowanie komputera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)