Zabawa w chowanego, czyli jak utrzymać porządek w kuchni

Zabawa w chowanego, czyli jak utrzymać porządek w kuchni

Zabawa w chowanego, czyli jak utrzymać porządek w kuchni
Źródło zdjęć: © Fotolia | irisoff
16.09.2015 13:53

Każdy z nas lubi mieć czystą i zadbaną kuchnię, z tym, że nie wszyscy potrafią ten porządek utrzymać przez dłuższy czas. A nie ma co ukrywać, w kuchni nie trudno o bałagan. Dlatego warto jest dbać o miejsce, w którym na co dzień razem z rodziną spędzamy czas. Jak sobie radzić, gdy ciągły nieporządek spędza nam sen z powiek? Oto kilka porad.

Utrzymanie porządku w kuchni ułatwia nam pracę podczas przygotowywania posiłków, jak i również pozwala zaoszczędzić czas. Organizacja rzeczy wcale nie jest taka trudna i wystarczy zaopatrzyć się w kilka pomocnych produktów. Co prawda dla niektórych z nas pomysły mogą się okazać banalnie proste, ale pamiętajmy że niestety nie każdy z nas ma porządek w kuchni. Poniżej kilka porad, jak sobie z nim poradzić.

Pojemniki pomogą utrzymać porządek

Chyba każdy z nas miał ten problem - porozrywane opakowania po płatkach śniadaniowych czy makaronach, z których regularnie rozsypuje się zawartość. Dlatego warto jest zainwestować w praktyczne pojemniki, które uporządkują nasze zasoby, ale również będą ładnie prezentować się na półkach.

Sprzątaj na bieżąco

Problem pozostawiania zmywania brudnych naczyń na później znany jest we wszystkich domach. Zwykle tłumaczymy się brakiem czasu, nieodpowiednią porą lub po prostu brakiem chęci. W sumie to jest jeden moment, kiedy to musimy podjąć się wyzwania. Wtedy, gdy brakuje nam już czystych talerzy czy sztućców. Dlatego nasza rada jest jedna - warto zmywać regularnie, dzięki czemu naczynia nie będą piętrzyły się w zlewozmywaku, a nam dużo łatwiej będzie utrzymać porządek.

Odkładaj na miejsce

Podczas gotowania wyjmujemy wiele różnych rzeczy - przyprawy, akcesoria kuchenne, naczynia, które rozłożone w całej kuchni zajmują miejsce i robią bałagan. A wystarczy tylko wziąć, użyć i od razu odłożyć z powrotem na miejsce. Ot, cała filozofia.

Przyprawy bez rozsypywania

Torebki z przyprawami, rzucane do szuflady, bardzo szybko gniotą się i drą, co niestety utrudnia zachowanie ich należytej jakości. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są małe, choć bardzo użyteczne pudełka. Kosztują one zaledwie kilka złotych i można je znaleźć w każdym większym sklepie.

Obraz
© (fot. Fotolia / martinfredy)

Porządkowanie sztućców

Zamiast gorączkowo poszukiwać łyżeczki do herbaty w stosie nieuporządkowanych sztućców –. warto zainwestować w specjalny separator, który umożliwia ich posegregowanie. Dzięki temu wszystkie widelce, noże, łyżki i łyżeczki będą miały swoje miejsce.

Pokrywki przy odpowiednim garnku

W szafce z garnkami, w której panuje wieczny bałagan bardzo trudno jest znaleźć pasującą pokrywkę. Dlatego też starajmy się trzymać cały komplet razem, dzięki temu nie będziemy tracić cennego czasu na poszukiwania, ale również zaoszczędzimy sobie całą masę frustracji, która wiąże się z dobieraniem odpowiednich akcesoriów.

Zostaw czystą kuchnię przed pójściem spać.

Zdarza się, że nie jesteśmy posprzątać w kuchni na bieżąco i pod koniec dnia zapanuje tam spory nieporządek. Dlatego najlepiej jest posprzątać wszystko przed pójściem spać. W końcu nie ma to jak czysta kuchnia z samego rana, w której można spokojnie napić się gorącej kawy i zjeść śniadanie.

Wymagaj od innych

Od innych członków rodziny warto wymagać tego, aby po skończonym posiłki sprzątnął to, co sam nabrudził. Umycie szklanki, talerzyka czy pościeranie blatu, to naprawdę nie kosztuje zbyt wiele. Wypracowanie takich reguł spowoduje, że będzie znacznie czyściej i milej powracać do czystego pomieszczenia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)