Z tymi lusterkami jazda autem będzie dużo bezpieczniejsza

Z tymi lusterkami jazda autem będzie dużo bezpieczniejsza
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.07.2014 17:27, aktual.: 09.07.2014 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pasażerowie, bagaż, deszcz, śnieg - wszystkie to sprawia, że kierowca nie zawsze ma doskonały wdgląd w to, co dzieje się za samochodem. Tymczasem Nissan znalazł na to rozwiązanie.

Pasażerowie, piętrzące się bagaże, deszcz, śnieg - wszystkie to sprawia, że kierowca nie zawsze ma doskonały wgląd w to, co dzieje się za samochodem. Tymczasem Nissan znalazł na to rozwiązanie.

Wystarczyło zamontować na lusterku ekran LCD, wyświetlający obraz z kamery o rozdzielczości 1,3-megapiksela, umieszczonej z tyłu auta. Wyświetlacz o formacie 4:1 sprawi, że uzyskamy aż 50-stopniowe pole widzenia zamiast standardowego, 18-stopniowego. Oprócz tego będziemy mogli rozjaśniać obraz, co przyda się w zaciemnionych miejscach, np. podziemnych parkingach, a wszystkie odblaski słoneczne i świetlne zostaną zredukowane do minimum, dzięki technologi przetwarzania obrazu.

Ponieważ kamerka schowana będzie w okolicach światła stopu nie przeszkodzą jej także opady atmosferyczne, które zatrzymując się na szybie pogarszają widoczność w standardowym lusterku. Co więcej kierowca sam będzie mógł zdecydować czy woli wesprzeć się technologią, czy pozostać przy klasycznym rozwiązaniu. Na spodzie lusterka znajdzie się przełącznik, który włączy nam ekran LCD lub pozostawi tradycyjne odbicie.

Rozwiązanie najpierw pojawi się w sprzedaży w japońskich salonach Nissana, gdzie koszt zakupu urządzenia i jego instalacji ma oscylować w okolicach 67. dol. Później "inteligentne lusterko" trafi prawdopodobnie na rynek amerykański i europejski.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Adblock Plus pozwany!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)