Z takiej odległości zabójczy strzał jeszcze nie padł. Brytyjczycy mają nowy "rekord"

Z takiej odległości zabójczy strzał jeszcze nie padł. Brytyjczycy mają nowy "rekord"
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Adam Bednarek

13.08.2018 09:14, aktual.: 13.08.2018 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjczycy pobili swój morderczy rekord. W Afganistanie żołnierz zabił jednego z dowódców Daesh z największej w historii Special Air Service odległości.

Jak donoszą brytyjskie media, strzał padł z odległości 1,6 km od celu. To nowy rekord. Broń, z której wystrzelony został zabójczy pocisk, to karabin maszynowy Browning M2, mający blisko 40 lat. Do zdarzenia doszło w czerwcu.

Patrol, który wyeliminował cel, miał do dyspozycji karabiny snajperskie, ale strzelający sierżant uznał, że Browning M2 wystarczy. Jak dodaje serwis rp.pl, trafienie z tak dużej odległości umożliwiła pogoda. A konkretnie wysoka temperatura, dzięki której obraz celu w celowniku był "dość rozmyty". Z relacji wynika, że pocisk leciał kilka sekund nim trafił w dowódcę dżihadystów.

Nie zostały ujawnione dane sierżanta, który oddał zabójczy strzał. Z kolei broń powróciła do Wielkiej Brytanii i ma być pamiątką.

W czerwcu 2017 pisaliśmy o nowym światowym morderczym rekordzie - kanadyjski snajper trafił w Iraku w cel z odległości ponad 3,5 kilometra. Poprawił tym samym poprzedni rekord o… ponad kilometr. Bronią użytą przez snajpera był wielkokalibrowy karabin McMillan Tac-50.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (333)