YouTube zablokował kanał Donalda Trumpa

Donald Trump stracił dostęp do większości mediów społecznościowych
Donald Trump stracił dostęp do większości mediów społecznościowych
Źródło zdjęć: © CQ-Roll Call, Inc via Getty Imag | Caroline Brehman
Bolesław Breczko

13.01.2021 13:17, aktual.: 03.03.2022 05:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z kanału zniknęły niektóre istniejące wideo, a nowe nie mogą być dodawane. Kanał ma2,5 mln subskrybentów.

Po Twitterze, Facebooku i innych platformach społecznościowych Donald Trump został zablokowany także na YouTubie. Z jego kanału subskrybowanego przez 2,7 mln osób zniknęły niektóre nagrania, a YouTube zablokował możliwość dodawania nowych.

Zablokowanie kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych jest skutkiem jego wypowiedzi zachęcających lub bagatelizujących zamieszki z 6 stycznia, które doprowadziły do wtargnięcia do budynku Kapitolu w stolicy Stanów Zjednoczonych.

Decyzja platform społecznościowych została odebrana, jako zamach na wolność słowa przez prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz jego zwolenników. Jego przeciwnicy argumentują, że ban pojawił się zdecydowanie za późno, bo Trump wcześniej już rozpowszechniał kłamstwa i teorie spiskowe.

Chociaż platformy społecznościowe często blokują i usuwają użytkowników za wpisy niezgodne z regulaminem, to przypadek Trumpa znów ożywił dyskusję o odpowiedzialności i władzy mediów społecznościowych. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że nie zgadza się z autorytarnymi rządami tych platform i będzie dążył, aby ich działanie były określone przepisami w Polsce i w Unii Europejskiej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także