Trwa ładowanie...
ycipk-15nrdq

YouTube będzie banował jeszcze więcej filmów

W najnowszym oświadczeniu władze YouTube powiedziały że będą banować treści promujące nazizm i zaprzeczające udokumentowanym tragediom jak Holokaust czy strzelanina w amerykańskiej szkole w mieście Sandy Hook.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
YouTube zaostrza przepisy dotyczące mowy nienawiści
YouTube zaostrza przepisy dotyczące mowy nienawiści (WP.PL)
ycipk-15nrdq

"Podejmujemy kolejny krok w walce z hejtem na naszej platformie poprzez zakazanie filmów sugerujących, że jedna grupa społeczna jest lepsza od drugiej, aby w ten sposób usprawiedliwić dyskryminację ze względu na wiek, płeć, rasę, kastę, religię, orientację seksualną czy status weterana" - napisała firma na blogu.

Zmiany na YouTube. Więcej treści zakazanych

Zmiany, jak i usuwanie już istniejących filmów, mają przyjść z czasem. Przy ogromnej liczbie treści system nie zacznie działać z dnia na dzień.

ycipk-15nrdq

YouTube był od lat krytykowany za zezwalanie na umieszczanie kontrowersyjnych filmów, a także promowanie ich przez system rekomendacji i list. Według YouTube nowe przepisy mają powstrzymać rozprzestrzenianie się hejtu na platformie.

Nowe przepisy YouTube. Kanały bez monetyzacji

Nowe algorytmy ograniczą też wideo o treściach takich jak "cudowne leki" czy "płaska ziemia". Przy filmach, które mogą szerzyć dezinformacje YouTube będzie zamieszczał wideo ze sprawdzonych źródeł.

ycipk-15nrdq

Wedle nowych przepisów już nie tylko kanały promujące mowę nienawiści będą miały zakaz zarabiania na reklamach. Teraz do tej grupy trafią też kanały, które "regularnie ocierają się o taką tematykę".

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-15nrdq

ycipk-15nrdq
ycipk-15nrdq