ycipk-2a5tkt

YouTube będzie banował jeszcze więcej filmów

W najnowszym oświadczeniu władze YouTube powiedziały że będą banować treści promujące nazizm i zaprzeczające udokumentowanym tragediom jak Holokaust czy strzelanina w amerykańskiej szkole w mieście Sandy Hook.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
YouTube zaostrza przepisy dotyczące mowy nienawiści
YouTube zaostrza przepisy dotyczące mowy nienawiści (WP.PL)
ycipk-2a5tkt

"Podejmujemy kolejny krok w walce z hejtem na naszej platformie poprzez zakazanie filmów sugerujących, że jedna grupa społeczna jest lepsza od drugiej, aby w ten sposób usprawiedliwić dyskryminację ze względu na wiek, płeć, rasę, kastę, religię, orientację seksualną czy status weterana" - napisała firma na blogu.

Zmiany na YouTube. Więcej treści zakazanych

Zmiany, jak i usuwanie już istniejących filmów, mają przyjść z czasem. Przy ogromnej liczbie treści system nie zacznie działać z dnia na dzień.

ycipk-2a5tkt

YouTube był od lat krytykowany za zezwalanie na umieszczanie kontrowersyjnych filmów, a także promowanie ich przez system rekomendacji i list. Według YouTube nowe przepisy mają powstrzymać rozprzestrzenianie się hejtu na platformie.

Nowe przepisy YouTube. Kanały bez monetyzacji

Nowe algorytmy ograniczą też wideo o treściach takich jak "cudowne leki" czy "płaska ziemia". Przy filmach, które mogą szerzyć dezinformacje YouTube będzie zamieszczał wideo ze sprawdzonych źródeł.

ycipk-2a5tkt

Wedle nowych przepisów już nie tylko kanały promujące mowę nienawiści będą miały zakaz zarabiania na reklamach. Teraz do tej grupy trafią też kanały, które "regularnie ocierają się o taką tematykę".

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2a5tkt

ycipk-2a5tkt
ycipk-2a5tkt