15 miesięcy więzienia dla youtubera. Nakarmił bezdomnego pastą do zębów w ciastkach "Oreo"

15 miesięcy więzienia dla youtubera. Nakarmił bezdomnego pastą do zębów w ciastkach "Oreo"
Źródło zdjęć: © YouTube | ReSet
Arkadiusz Stando

03.06.2019 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiszpański youtuber został skazany na karę więzienia na 15 miesięcy, oraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 20 tys. euro. W 2017 roku nakarmił bezdomnego ciasteczkami "Oreo" wypełnionymi pastą do zębów.

Oto najlepsza nauczka dla wszystkich "prankowców", czyli niepokornych youtuberów robiących sobie żarty z obcych ludzi. Nikt nie jest bezkarny, a już tym bardziej, jeśli sam publikuje swoje przestępstwa w serwisie YouTube.

Wideo opublikowane przez Kanghuę Ren o pseudonimie "ReSet", rozwścieczyło masę internautów. Wśród nich znalazła się osoba, która postanowiła zareagować i zgłosiła sprawę na policję. I jak widać słusznie, bo nakarmienie bezdomnego pastą do zębów okazało się wystarczająco podłym aktem, aby organy prawne mogły zareagować.

Youtuber (wówczas 19-letni) wykazał się całkowitym brakiem pokory. W swoim wideo wypowiedział się na temat tego co zrobił: "Może posunąłem się trochę za daleko, ale spójrzcie na to z dobrej strony. Ten bezdomny na pewno dawno nie mył zębów".

Niestety, prawdopodobnie youtuber nie spędzi ani minuty w więzieniu. Jak podaje serwis "New York Times", hiszpańskie prawo traktuje bardzo delikatnie traktuje przestępstwa o niskiej szkodliwości społecznej. Z tego względu te 15 miesięcy odbędzie "w zawieszeniu". Karę pieniężną jednak zapłaci, a dodatkowo, sąd zlecił karę 5 lat zawieszenia wszystkich kanałów social media Kanghuy Ren.

Źródło: TechCrunch

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)