YouTube będzie banował jeszcze więcej filmów

YouTube będzie banował jeszcze więcej filmów
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko

06.06.2019 07:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszym oświadczeniu władze YouTube powiedziały że będą banować treści promujące nazizm i zaprzeczające udokumentowanym tragediom jak Holokaust czy strzelanina w amerykańskiej szkole w mieście Sandy Hook.

"Podejmujemy kolejny krok w walce z hejtem na naszej platformie poprzez zakazanie filmów sugerujących, że jedna grupa społeczna jest lepsza od drugiej, aby w ten sposób usprawiedliwić dyskryminację ze względu na wiek, płeć, rasę, kastę, religię, orientację seksualną czy status weterana" - napisała firma na blogu.

Zmiany na YouTube. Więcej treści zakazanych

Zmiany, jak i usuwanie już istniejących filmów, mają przyjść z czasem. Przy ogromnej liczbie treści system nie zacznie działać z dnia na dzień.

YouTube był od lat krytykowany za zezwalanie na umieszczanie kontrowersyjnych filmów, a także promowanie ich przez system rekomendacji i list. Według YouTube nowe przepisy mają powstrzymać rozprzestrzenianie się hejtu na platformie.

Nowe przepisy YouTube. Kanały bez monetyzacji

Nowe algorytmy ograniczą też wideo o treściach takich jak "cudowne leki" czy "płaska ziemia". Przy filmach, które mogą szerzyć dezinformacje YouTube będzie zamieszczał wideo ze sprawdzonych źródeł.

Wedle nowych przepisów już nie tylko kanały promujące mowę nienawiści będą miały zakaz zarabiania na reklamach. Teraz do tej grupy trafią też kanały, które "regularnie ocierają się o taką tematykę".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)