Yamaha RX-V575 i RX-V675 - amplitunery AV dla wymagających

Yamaha RX‑V575 i RX‑V675 - amplitunery AV dla wymagających

Yamaha RX-V575 i RX-V675 - amplitunery AV dla wymagających
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.05.2013 13:31, aktualizacja: 24.05.2013 14:22

Najnowsze amplitunery AV Yamaha RX-V575 i RX-V675 to sprzęt dla wymagających melomanów i miłośników filmowych efektów specjalnych. W oparciu o te konstrukcję można zbudować zaawansowane kino domowe, które powinno zapewnić dobrą jakość brzmienia.

Producent zapewniam że modele RX-V57. i RX-V675 powinny wydobyć najlepsze brzmienie muzyki, zarówno tej zapisanej na płytach CD, jak i tej zakodowanej w plikach wysokiej rozdzielczości. Poradzą sobie także z filmowymi efektami specjalnymi. Warto też dodać, że nowe amplitunery Yamaha współpracują z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi.

7.2-kanałowe amplitunery AV wykorzystują rozwiązania stosowane w bardziej zaawansowanych projektach - w pełni dyskretną konfiguracją wzmacniacza, obwodami low jitter PLL, a także trybem Pure Direct (RX-V675. w RX-V575 tryb Direct). Wysoką jakosć dźwięku ma też zapewnić autorska technologia Yamahy - YPAO R.S.C. (RX-V675) - która w oparciu o dane uzyskane na podstawie analizy akustyki pokoju oraz odbić dźwięku, np. od powierzchni mebli, kalibruje parametry brzmieniowe całego systemu.

Yamahy RX-V57. i RX-V675 dzięki obsłudze funkcji sieciowych zapewniają dostęp do internetowych stacji radiowych i domowej sieci. Zastosowanie bezprzewodowej technologii AirPlay pozwala strumieniować do amplitunerów muzykę z iUrządzeń oraz komputerów Mac i PC z zainstalowanymi bibliotekami iTunes, a dzięki aplikacji AV Controller taką możliwość zyskują zarówno użytkownicy urządzeń Apple, jak i ci preferujący sprzęt z systemem Android. Ponadto producent zapewnia, że niebawem dostępna będzie aktualizacja oprogramowania, która rozszerzy funkcjonalność amplitunerów o współpracę z internetowym serwisem muzycznym Spotify. Za sprawą opcjonalnych adapterów YBA-11 (Bluetooth) oraz YWA-10 (Wi-Fi) użytkownicy RX-V575 i RX-V675 mogą przesyłać muzykę z urządzeń obsługujących technologię Bluetooth oraz bezprzewodowo połączyć się z domową siecią.

RX-V57. i RX-V675 odtwarzają muzykę zakodowaną w plikach wysokiej rozdzielczości (FLAC i WAV 192 kHz/24 bity). Za jakość obrazu RX-V575 odpowiada funkcja 4K pass-through dla obrazów wysokiej rozdzielczości następnej generacji. W modelu RX-V675 dodano skalowanie obrazu z wejścia analogowego i HDMI do rozdzielczości 4K/full HD 1080p. Przewagą modelu RX-V675 jest tez funkcja podniesienia dialogów (Dialogue Lift)
bez konieczności stosowania głośników lektora. Oba modele są kompatybilne z technologią MHL, pozwalającą odtwarzać wideo (w rozdzielczości do 1080p) oraz wielokanałowy dźwięk z telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych kompatybilnych z MHL.

Zaletą RX-V57. i RX-V675 jest także współpraca z urządzeniami AV, zarówno tymi najnowszymi, jak i nieco starszymi. Projektanci wyposażyli amplitunery zestaw złączy cyfrowych i analogowych. RX-V575 oddaje do dyspozycji użytkowników pięć wejść HDMI kompatybilnych z HDMI CEC (w tym także to obsługujące MHL), drugi z amplitunerów - sześć (w tym jedno na przednim panelu). Ponadto na przednich ściankach obu jednostek znajdziemy gniazdo USB dla urządzeń takich jak iPod/iPhone/iPad, a także wejście mini jack. Na tylnych ściankach konstruktorzy umieścili po dwa wejścia cyfrowe optyczne i cyfrowe koncentryczne, cztery analogowe audio, dwa komponentowe wideo i cztery kompozytowe wideo (pięć w RX-V675).

Najnowsze amplitunery AV dostępne są w kolorze czarnym i tytanowym. Cena detaliczna modelu RX-V57. wynosi 2199 zł, RX-V675 kosztuje 2699 zł.

Źródło: Informacje prasowe, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)