Yahoo z silnikiem wyszukiwawczym Bing?

Yahoo z silnikiem wyszukiwawczym Bing?
Źródło zdjęć: © IDG.pl

27.07.2009 20:30, aktual.: 28.07.2009 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wg nieoficjalnych informacji już niebawem użytkownicy Yahoo przeszukiwać będą sieć korzystając z wyszukiwarki Bing ze stajni Microsoft.

Wg nieoficjalnych informacji firma Yahoo jest bliska podpisania umowy z Microsoft, na mocy której silnikiem wyszukiwawczym portalu stanie się Bing, ze stajni giganta z Redmond.

Korzyści wynikające z ewentualnej współpracy odnieść mogą obie strony porozumienia. Yahoo obniży koszty związane z koniecznością utrzymywania i rozwijania własnego silnika wyszukiwawczego i prowadzenia rywalizacji z Google, a także będzie mogło umieszczać reklamy na własnych stronach oraz w wynikach wyszukiwania Bing. Dla Microsoft porozumienie z Yahoo może być szansą zbliżenia się do lidera branży i uplasowania się na drugim miejscu.

Wg najnowszych danych ComsScore udział wyszukiwań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Yahoo spadł z 20,1. w maju 2009 r. do 19,6% w czerwcu, przy jednoczesnym wzroście wykorzystania narzędzi Microsoft ( z 8% do 8,4% ). Uruchomiona przez Microsoft na początku czerwca wyszukiwarka Bing wsparta intensywną kampanią reklamową online i ofline dynamicznie zdobywa coraz więcej użytkowników. I co ważne dzieje się to przede wszystkim kosztem mniejszych graczy ( w tym i Yahoo, dla którego współpraca z Microsoft może być ratunkiem przed odpływem swych użytkowników m.in. do... Bing.com )
Zdaniem analityków współpraca Yahoo i Microsoft zakończyć się może 30. udziałem na rynku wyszukiwarkowym i stanowić może jedyny sposób nawiązania rywalizacji z liderem branży Google ( wg czerwcowych danych ComScore Google posiada 65% udział na ryku wyszukiwarkowych w USA ). Trudno jeszcze mówić o ewentualnych rozwiązaniach w obszarze wizerunkowym (czy w Yahoo widoczne będzie logo Bing) oraz w zakresie oferty skierowanej do reklamodawców (czy podstawą systemu sprzedażowego stanie się platforma AdCenter od Microsoft czy Panama z Yahoo).
Rozmowy pomiędzy Yahoo a Microsoft toczą się już ponad półtora roku. Wg najnowszych doniesień obecna faza rozmów przynieść ma konkretne ustalena natury praktycznej regulujące zasady współpracy w obszarze działalności na rynku wyszukiwarek oraz reklam online.

Źródło: http://adage.com

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także