Yahoo! chce zerwać z Microsoftem

Yahoo! chce zerwać z Microsoftem

Yahoo! chce zerwać z Microsoftem
Źródło zdjęć: © Google
09.05.2013 12:00

Yahoo! odnowił swoją umowę z Microsoftem o podział zysków z wyszukiwarki Bing zaimplementowanej na stronach Yahoo!. Umowa wygasa 31 marca 2014 roku. Są jeszcze inne umowy z Microsoftem. A szefowa Yahoo! ponoć patrzy na nie bardzo nieprzychylnie.

Umowa partnerska, zakładająca wykorzystanie Binga na stronach Yahoo!, została podpisana w 200. roku, a weszła w życie na początku kolejnego. Okazuje się jednak (jak udało się ustalić redakcji Wall Street Journal), że dyrektor generalny Yahoo!, Marissa Mayer, szuka możliwości prawnych na zerwanie umów z Microsoftem przed czasem, a niektóre z nich wygasają nawet dopiero w 2020 roku. Czyni to ponoć od momentu objęcia swojego stanowiska, czyli od 2012 roku.

Analitycy twierdzą jednak, że to może się nie udać. Najbliższy możliwy termin zerwania umowy, to ponoć rok 201. roku. Yahoo! ma prawo zerwać umowę, jeżeli dochody z zapytania do wyszukiwarki spadną poniżej ustalonego, nieujawnionego poziomu.

Umowa mogłaby być również zerwana w momencie, w którym Microsoft zdecydowałby się sprzedać Binga. Jak twierdzi ten sam artykuł w Wall Street Journal, Microsoft rozważał to w ubiegłym roku. Nie podano informacji o powodach tych rozważań.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Linux jest lepszy od Windowsa w kosmosie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)