XP - wybór programistów?

XP - wybór programistów?

XP - wybór programistów?
19.05.2008 10:30, aktualizacja: 21.05.2008 19:21

Tylko 8% amerykańskich programistów przepytanych przez firmę Evans Data Corp tworzy aplikacje głównie z myślą o systemie Windows Vista - prawie połowa z nich wciąż pisze programy przede wszystkim dla Windows XP ( aż 49% ankietowanych ). Z analiz przeprowadzonych przez firmę wynika, że Vista zacznie się cieszyć większym zainteresowaniem developerów dopiero w przyszłym roku.

Przedstawiciele Evans Data Corp przepytali 380 programistów z kilkudziesięciu amerykańskich firm. Okazało się, że największa grupa z nich - blisko połowa - tworzy oprogramowanie przede wszystkim dla systemu Windows XP. Drugą pod względem wielkości grupą okazali się developerzy piszący oprogramowanie głównie z myślą o pakiecie Microsoft Office ( 11% ), zaś trzecią - dla Linuksa ( ok. 9 % ). Vista uplasowała się na 4. miejscu, z wynikiem 8%.

W raporcie nie podano dokładnych danych na temat liczby programistów skupiających przede wszystkim się na rozwiązaniach dla Mac OS X - jego autorzy odnotowali tylko, że grupa ta powiększyła się w ostatnim czasie aż o 50%.

Z danych przedstawionych przez Evans Data Corp wynika także, że 29% ankietowanych przewiduje, iż Windows XP pozostanie główną platformą, dla której tworzą oprogramowanie, również w nadchodzących 12 miesiącach. Z kolei 24% sądzi, że w najbliższym roku ich produktami będą głównie aplikacje dla Visty. Ogólnie 67% odpytanych programistów planuje w nadchodzącym roku zająć się przede wszystkim produktami na platformy Microsoftu ( Windows, Office i inne ), zaś 15% - na Linuksa.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)