Xiaomi pokazuje Mi Box Mini

Xiaomi pokazuje Mi Box Mini

Xiaomi pokazuje Mi Box Mini
Źródło zdjęć: © stuff
04.02.2015 11:11, aktualizacja: 04.02.2015 11:55

Firma Xiaomi pokazała niedawno swoją najnowszą linię smartfonów, do której należą takie urządzenia jak Xiaomi Note czy Xiaomi Note Pro. Na dodatek Chińczycy wprowadzili też na rynek eleganckie słuchawki. To jednak nie koniec nowości z Dalekiego Wschodu.

Gadżetem, który nie uzyskał tak dużego rozgłosu, jak wspomniane wcześniej smartfony, jest Mi Box Mini. Mowa o miniaturowym set top boksie, któremu jednak warto się przyjrzeć. Dlaczego? Ponieważ w przypadku tego urządzenia mamy do czynienia nie tylko z pudełkiem umożliwiającym strumieniowanie treści z sieci bezpośrednio na telewizory wyposażone w HDMI, ale również z ładowarką oraz inteligentną wtyczką.

Atutem Mi Box Mini jest rozmiar - urządzenie wyglądem przypomina ładowarkę do telefonu. Pod jego „maską”. znajdziemy jednak czterordzeniowy procesor, moduł Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 1 GB pamięci RAM i 4 GB przestrzeni dyskowej. Gadżet działa pod kontrolą systemu Android 4.4.2 KitKat.

Według Xiaomi urządzenie jest inne od konkurencyjnych, ponieważ zostało zaprojektowane z myślą o zwyczajnych konsumentach, a nie o graczach. Na rynku pojawi się w drugiej połowie stycznia 2015 r. i będzie kosztować ok. 120 zł.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)