Xbox One Scorpio: będą gry na wyłączność

Xbox One Scorpio: będą gry na wyłączność

Xbox One Scorpio: będą gry na wyłączność
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.08.2016 16:27, aktualizacja: 18.08.2016 16:52

Prawie wszystkie gry wydane na Xboxa One Scorpio mają działać również na konsolach Xbox One i Xbox One S. Będą się jednak zdarzać wyjątki. A do nich należeć będą gry wykorzystujące rzeczywistość wirtualną.

Xbox One Scorpio ma nie być konsolą "nowej generacji", a po prostu znacznie wydajniejszym Xbox One. To oznacza, że gry zaprojektowane na Xboxa One Scorpio będą też działać na Xbox One i Xbox One S. Jest jednak jedno ale - będą działać ale w niższej rozdzielczości lub przy mniejszej ilości szczegółów na ekranie.

Będą jednak wyjątki od tej reguły, a Microsoft wskazał właśnie pierwsze z nich. Co nie jest zaskoczeniem, na Xbox One i Xbox One S nie będą działać gry wykorzystujące rzeczywistość wirtualną.

Konsole Xbox One i Xbox One S posiadają zbyt słabe procesory, by móc tworzyć na nie gry renderowane na potrzeby wymagających gogli VR. Dopiero znacznie wydajniejszy Xbox One Scorpio będzie w stanie sobie z tym poradzić. Nie jest to więc w zasadzie żadnym zaskoczeniem, ale zastanawiamy się, czy i jakie wyjątki jeszcze się pojawią.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czyżbyśmy poznali datę premiery iPhone'a 7?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)