Xbox One będzie kompatybilny wstecznie od 12 listopada 2015

Xbox One będzie kompatybilny wstecznie od 12 listopada 201527.10.2015 11:22
Xbox One będzie kompatybilny wstecznie od 12 listopada 2015
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Microsoft poinformował o dacie wprowadzenia aktualizacji oprogramowania konsoli Xbox One oraz funkcji wstecznej kompatybilności - obie daty ustalono na 12 listopada 2015 roku.

W trakcie transmisji z odbywającej się wczoraj w nocy premiery gry Halo 5. Guardians, Phil Spencer, dyrektor marki Xbox w Microsoft, zapowiedział udostępnienie nowych funkcji konsoli oraz wstecznej kompatybilności z grami Xbox 360 na 12 listopada 2015. Od tego dnia aktualizacja będzie udostępniania użytkownikom na całym świecie, wprowadzając jednocześnie nowe menu, funkcje społecznościowe oraz wsteczną kompatybilność gier.

Dzięki wstecznej kompatybilności będzie można grać we wszystkie gry wydawane na Xbox 360. W momencie oficjalnego startu usługi w katalogu dostępnych będzie ponad 100 tytułów, a z każdym miesiącem dodawane będą kolejne. W przypadku gier odtwarzanych z płyty, które należą do katalogu gier we wstecznej kompatybilności, wystarczy włożyć płytę do konsoli i rozpocząć pobieranie gry na dysk twardy. Po zakończeniu pobierania płyta będzie musiała znajdować się w konsoli, aby można było uruchomić grę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)