Xbox Live pozwoli wszystkim na międzyplatformowe granie

Xbox Live pozwoli wszystkim na międzyplatformowe granie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.03.2016 18:27, aktual.: 15.03.2016 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiany, zmiany, duże zmiany. Tak w skrócie można podsumować najnowsze działania Microsoftu związane z ich platformą Xbox Live, która jakiś czas temu została udostępniona nie tylko użytkownikom konsol Xbox, ale i graczom pecetowym, korzystającym z Windowsa 10. Microsoft zaanonsował właśnie kolejny krok, w który aż trudno uwierzyć.

Jak tylko twórcy gier zbiorą szczęki z podłogi, mogą zabrać się do implementacji opcji Cross-Network Play w swoich produkcjach. O co chodzi? Microsoft nie chce już strzec granic swojego ekosystemu - każdy producent gier, który zechce będzie w stanie umożliwić wspólny tryb rozgrywki sieciowej dla graczy korzystających z dowolnej platformy. Zatem, jeśli tylko Sony wyrazi na to zgodę, w tę samą grę, w jednym czasie będą mogli pograć gracze Xboxa, Playstation i pecetowcy.

Pierwszą grą, która wykorzysta tę funkcję będzie Rocket League, która pozwoli na wspólną rozgrywkę użytkownikom konsoli Xbox One i graczom pecetowym. Czy do tej listy dołączy Playstation 4? Wszystko w rękach Sony.

A co jeśli ktoś nie chce grać z ludźmi z innej platformy? To bardzo proste. Może sobie tę funkcję po prostu wyłączyć. To z pewnością przyda się we wszystkich sieciowych shooterach, w których ciężko grać na padzie przeciwko użytkownikom myszek i klawiatur.

udm

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Xbox Live pozwoli wszystkim na międzyplatformowe granie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także