Xbox Live: milion osób "dostało bana" od Microsoftu

Xbox Live: milion osób "dostało bana" od Microsoftu

12.11.2009 11:30, aktual.: 12.11.2009 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zablokował dostęp do usługi Xbox Live ok. milionowi graczy na całym świecie. Powodem tej decyzji było domniemanie, że użytkownicy ci zmodyfikowali swoje konsole do gier tak, by móc uruchamiać na nich nielicencjonowane kopie gier, np. pobrane z sieci P2P.

Liczba użytkowników, którym zablokowano dostęp do usługi Xbox Live wynosi wg różnych szacunków od 60. tys. do miliona. "Wszyscy klienci powinni wiedzieć, że piractwo jest nielegalne i że modyfikowanie konsoli Xbox 360 narusza warunki korzystania z Xbox Live, unieważni gwarancję na konsolę i spowoduje wyrzucenie z usługi Xbox Live" - czytamy w oświadczeniu Microsoftu. Kondycja rynku gier wideo zależy od tego, czy klienci płacą za oryginalne produkty i usługi producentom i dystrybutorom - przekonuje firma z Redmond.

Obraz

Informacje o zablokowaniu dostępu do usługi zbiegły się w czasie z premierą mocno wyczekiwanej przez użytkowników gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Kopie gry pojawiły się w sieciach bezpośredniej wymiany plików jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem jej do sprzedaży, co mogło zmotywować Microsoft do takiego a nie innego posunięcia (być może, że w porozumieniu z wydawcą CoD, Infinity Ward).
Z usługi Xbox Live, umożliwiającej rozgrywkę przez Sieć z innymi graczami, jak i kupowanie gier, korzysta ogółem ponad 2. mln osób. Konsola Xbox 360 wyposażona jest oryginalnie w technologię DRM, wykrywającą legalność uruchamianej na urządzeniu gry. Zbanowani użytkownicy nadal mogą korzystać ze swoich konsol, jeśli nie będą łączyć się z Internetem - logowanie do konta w Xbox Live ani gra w sieci nie będą jednak możliwe.
W Polsce przerabianie konsol, czyli tzw. modding, jest ścigane - wg policji narusza bowiem art. 287 Kodeksu Karnego: "Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (294)
Zobacz także